Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik szeretik a house és a...

Akik szeretik a house és a deep house műfajokat azok mondanának véleményt a mixemről?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre. Mint például érdemes-e folytatni, jó-e egyáltalán? [link] A mix készítésekor egyébként az volt a célom, hogy a számomra örökzöld zenéket gyűjtsem össze (ahogyan a címben is benne van "evergreen").

2022. nov. 15. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes? Persze. Jó? Elmegy.


Kezdő vagy, ez azonnal lejött az 5:20-nál lévő keverésnél(elég zavaros hatást keltett, összegabalyodtak a hangok). A keverés pedig végig ugyanaz. Outroba kevered az introt. A lényeg, hogy minden keverésnél ugyanoda lyukadtunk ki, és minden keverés ugyanott történt. Semmi meglepetés nem volt az egészben, teljesen kiszámítható volt az egész.


Nos egy kezdőnek ezt elnézzük, de ha nem kezdő akarsz lenni, akkor tanulsz, és színesebbé teszed a keverést. Mondjuk nem várod meg minden alkalommal, hogy eltűnjön a zene energiája, hanem átkevered úgy, hogy amikor A leesik, B beüt. Mondjuk A chorus-nak vége, egyből beüt B chorus mindegy, ezermillióképpen lehet színesebbé tenni egy mixet, csak ne ugyanaz legyen végig, ezt legfeljebb a befutott producerek adhatják be, akik saját számokat játszanak, mindenki várja, hogy mik az új trackek, és lenyomja elejétől a végéig.

2022. nov. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad a véleményed. Még kezdő vagyok, ezt jól észrevetted. Igen, igazából azt csináltam, hogy a zenék végét ami kb egy perces összemixeltem a következő zene elejével. A mixfadert pedig lassan csúsztattam középre majd teljesen balra vagy jobbra. Egyébként effekteket egyáltalán nem használtam. Bár ez ugyebár hallható is.
2022. nov. 16. 03:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mixfadert felejtsd el, és gyakorold azt, amitől profi lesz a mixex -> EQ.

EQ-val szépen betudsz jönni a hangokkal alulról, és teljes kontrolod van a frekvenciák felett, ami szükséges a jó mixhez. Persze kell a mixfader is, ha scratchelsz, vagy akkor is jó, ha 1 beat alatt akarsz átkeverni, és átpöckölöd az egyik oldalról a másikra.


A DJ-zés olyan, hogy pár óra alatt megtanulod az alapokat, de évek kellenek ahhoz, hogy a mestere legyél, és full profinak tűnjél egy hosszú mixnél is. Sokmindent tanulni fogsz, hogy hogy teheted színesebbé a mixed effektek nélkül is.


Nekem ez a vidi anno sokat segített, hogy rájöjjek mennyire szépen lehetséges átkeverni A-t B-re, mert én is csak a fadert dobálgattam, de már nézelődtem pár óra játszogatás után(remélem angolul tudsz, szerencsére itt csak olvasni kell).

2022. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

És a link

[link]


Amúgy meg van millió tutorial, kezdj nézelődni.

2022. nov. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem a videót. Az angol megy azzal nem lesz gond.
2022. nov. 16. 08:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szívből ajánlom a Club Ready DJ School-t (Youtube), Andrew szereti a te stílusod, és nagyon sikeres DJ, tökéletes tanár. Kezdd el nézni a videót a legrégebbitől, mire a feléig elérsz, ígérem, hogy rengeteget fogsz fejlődni.
2022. nov. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Szeretnék külön gratulálni a kommentelőnek, aki sorban, konzisztensen kulturált hangnemben tudott érdembeli információval szolgálni a kérdésre. Manapság ritka errefelé :)
2022. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7 Na igen, ezen én is meglepődtem. 6 Rákerestem. Már jó néhány videót megnéztem tőle. Tényleg jók.
2022. nov. 16. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha van bármi kérdésed, vagy nem értesz valamit, kérdezz nyugodtan.
2022. nov. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9 Köszi, rendes vagy.
2022. nov. 17. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!