Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Régebben miért voltak értelmes...

Régebben miért voltak értelmesebb, értékesebb zenék mint ma?

Figyelt kérdés

Magyar viszonylatban maradva(de külföldre is igaz) ott volt pl a Republic, de tudnék még elég sokat írni csak ez az egyik legismertebb. A Republic szövegeit meg sem közelítik a mai felkapott előadók szerintem. Elferdült értékrendű, lezüllött a nagy részük. Semmi értéket nem képviselnek, bár az embereknek nyilván ez kell. (Pl:Azahriah, Valmar) A színvonal az emberek butaságával, manipulálhatóságával együtt csökken végzettségektől független. Tisztelet a kivételnek.

22/F



2022. nov. 18. 01:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
23%
#8 nem, bármit írhattam volna, de mindegyikre ugyanez lett volna a reakciód. :)
2022. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

hidd el nekem vannak még bőven értéket kéző magyar zenék amik mostanában jöttek ki

pl:

[link]

2022. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a Republicot hozod fel példának az igényes zenére és dalszövegre?


Még azt megérteném, ha a hetvenes-nyolcvanas évekre hivatkoznál, amikor sok olyan mainstream előadó is volt, akik igényes vagy eredeti dolgokat csináltak, és még a kommersz slágerzene is megütött egy mércét szakmailag. Egy Adamis Annához, Laár Andráshoz, Bereményi Gézához, Horváth Attilához, Bródyhoz képest (és még sorolhatnám a jó dalszövegírókat) a Republic óriási színvonalesés volt, maga a magyarnótás, falvédő-szöveges fospokol.


És ma is rengeteg igényes zene van, csak fel kell kutatni, mert nem mainstream. Nem nosztalgiázni kell, hanem rá kell szánni az időt és figyelmet. Nem fogja a világ (Spotify, YT) tálcán eléd tenni, mert ezek a platformok csak a pénzről szólnak.

2022. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
ugyanaz a szr volt akkor is csak akkor nem volt youtube. a kevés és gagyi médium szűk keresztmetszetén ez jött át anno
2022. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek veled.
2022. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Körülbelül a hetvenes évek végétől jönnek ezek a dolgok. Hetvenötös vagyok egyébként. Kedvelem és szeretem az Azahriah-ot, azt amit csinál és ahogy, magam is zenész vagyok gitározom. Tehát úgy érzem hogy a nyolcvanas évek elején lezárult valami ami addig qva jó volt a könnyű zenében és azóta nem találja magát ez az egész műfaj. Nem rossz de nagyon nehéz valami újat alkotni ami jó is legyen ne a múltból táplálkozzon mint az a bizonyos nagyszerű Hendrixes négy akkod amit számtalanszor lenyomtak már a torkunkon.
2023. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ma is vannak értékes zenék, de alig van megtekintésük a számaikon és közönségük. :(
2023. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!