Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik lenne a jobb választás...

Melyik lenne a jobb választás elektromos gitárhoz?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, vegyek inkább egy audio interfészt, studio monitort és egy guitar amp simulator programot, vagy egyszerűen csak egy modellező gitárerősítőt?

Tudnátok mondani előnyöket és hátrányokat mindkettővel kapcsatban?



2023. jan. 12. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit szeretnél, merre akarsz fejlődni.


A számítógépes megoldás stúdiószerű lesz, nagyon sok mindent ki lehet próbálni, tudsz felvételeket csinálni, akár hangszerelni is, de meg is kell tanulni mindezt, a rendszer nem mobil és nem annyira "gitáros érzés".


Az erősítőt elviheted, ha zenakarral játszol, de otthon is sokkal hangosabban és gitárosabban fog szólni a nagyobb hangszórófelület miatt. Az erősítő azonnali élményt nyújt, ha a gépeden matatsz, akkor mindig egerészni kell.


Én erősítőpárti vagyok, hiába van tökjó kis házistúdióm, gyakorolni erősítőn szoktam mindig.

2023. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Waff ***** válasza:
100%

Az 1es válaszoló jól írja. Sok függ attól h valójában mire kell. Ha mindenféle hangzásokat, szimulációkat keresel és szeretsz sok időt tölteni az effektek keresgélésével/kísérletezéssel akkor jó lehet a szoftveres gitározás, de az időd nagy részét a klikkelgetés fogja elvinni, tényleges gyakorlásra jelentősen kevesebb időd jut. És igen, nincs meg az a nyers fíling mint egy sima erősítőn, vagy legalábbis nekem nagyon furcsa érzés számítógépen keresztül gitározni.

A másik hogy hiába a millió effekt, beállítás, a különböző erősítő/láda szimulációk tömkelege, a büdös életbe nem fog úgy szólni mint pl egy kihajtott Marshall JCM 800, vagy más legendás erősítők. Aztán....a szoftveres cuccot egyszerűen nem használod ki. Az az igazság h kb max 4-5 effektnél, 2-3 féle torzítónál többre egyszerűen nincs szüksége az embernek. Egy delay, egy reverb, talán egy chorus....azt kb annyi.

Ha veszel egy jó kis kombót, esetleg csöveset, megtoltod pár pedállal...és kb mindened megvan amire szükséged lehet. Nem beszélve arról h sokkal "vagányabban" szólal meg az analóg cucc. Billenőkapcsoló felkapcs, pár pedálkád beállítod....és mehet a gyakorlás. Szóval én a kombóra szavazok, vagy fej-láda.

2023. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő okos döntés lehet, ha van rá pénz és hely. A stúdió "monitorpár" kábé 130ezernél kezdődik. Ide ugye kellene még egy hangkártya, aminek szintén egy ötvenes az alja. Aztán lehet ingyenes 'DAW'-ot letölteni-például Cakewalk-plusz szoftveres cuccokat, effekteket hogy szóljon is vlahogy. Mondjuk GuitarRig.


Az erősítő/kombó nemtom miért kell modellezős legyen. Egy sima Laney RG35 szintű-két csatorna, tiszta+"torzított"+zengető-bőven elég.


Lehet még azt is, hogy veszel egy multieffektet, ami hangkártyaként is tud üzemelni, így mehet azonnal a számítógépre, és/vagy az aktív monitorokra. Például Boss Gt-1.


Sajnos nincs egy lineáris út, ami üdvözítő, szóval ezeket magadnak kell kitapasztalni, de a kérdés jó. Ez az első lépés :)

2023. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szuper hasznos válaszok, köszönöm szépen!
2023. jan. 13. 08:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Asszem a gitáros közösség az egyik legerősebb társaság itt a gyékán. :)
2023. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 Köszönjük, igyekszünk.👍
2023. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!