Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorának, gitárnak vagy a...

Zongorának, gitárnak vagy a dobnak van "több értelme"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elhatároztam magamat, hogy újra el szeretnék kezdeni zenélni, mivel régebben zongoráztam, de azt abba kellett hagynom. Értelemszerűen ha a zongorát választanám újra, akkor nem a nulláról kell mindent előről kezdenem, viszont a gitár (az akusztius és a basszus is) és a dob is egyaránt tetszenek, így nem tudok dönteni. Így hát ezért arra gondolok, hogy azt választanm, aminek így több "értelme" van, amit a legjobban ki tudnék használni. Például a zongoránál láttam már önjátszó zongorát, teljesen automatikus, ez pedig nálam azért kiverte a vizet! Viszont gitárnál szerintem egyáltalán nincs önjátszás, de a dobnál már van úgy gondolom.

Tehát a kérdés, hogy szerintetek melyiket válasszam, vagy hogy van-e egyáltalán értelme például a zongornának újra nekikezdeni, vagy a dobnak ha már van teljesen önjátszó zongora, és dob?

Előre is köszi mindenkinek!



2023. jan. 21. 12:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%

#20 Szerintem pont a klasszikus zene az, ahol legutoljára fogadnának be bármit, amit a XIX. század után találtak fel. Leginkább a zenében konzervatív, néha sznob hallgatóság miatt. (Egyébként valószínűleg pont ezért a legkimértebb, minimális improvizaciót engedő műfaj.)


#18 Manapság, a virtuális hangszerek idejében felesleges több milliós kalapácsos önjátszó zongora, ha valaki automata által játszott zenét hallgatna. Ezt például így ember nem játszaná le, mégis lekottázták a musescore-on:


https://www.youtube.com/watch?v=_T17r-qutIw


Befolyásol ez bármit? Szerintem nem, én is inkább a "hogy a retkes búbánatba jön ide..." véleményen vagyok.

Ráadásul az emberek többsége (remélem) nem is azért kezd neki hangszert tanulni, mert pénzügyileg megéri, és mindenképp ebből akar meggazdagodni. Valami építőipari tanfolyam gyorsabb jövedelemmel jár...

2023. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel persze nem azt akartam írni, hogy ne zenélj, csak falazz. Hanem hogy ne ez legyen a szempont, hogy a gépek 10 éven belül "elveszik a munkát"

https://www.youtube.com/watch?v=n3Hq0oZiT2A


Tanuld, amelyik érdekel. Akár mind a négyet is. :)

2023. jan. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

"ez pedig nálam azért kiverte a vizet!"

Ettől pedig engem kivert a víz!

2023. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
90%

Elterjedtség szempontjából: a zongora és a gitárra azt mondanám hogy műfajfüggő, a dob viszont szinte minden egyes zenében megtalálható, legfeljebb elektromos dob. "Önjátszás" szempontjából azt mondanám, hogy a gitárokat még nem tudják annyira szépen leutánozni mint a másik kettőt (legjobb tudomásom szerint). Harmadik szempont: a dob egy elég eltérő hangszer véleményem szerint, ezt neked kell eldöntened, hogy dobolni akarsz, vagy a másik kettőből valamelyiket, jó lenne, ha ki tudnád próbálni valahogyan hogy tudj dönteni.


Végül azt mondanám, hogyha megtetszik a dob, menj tovább vele, illetve azzal nem lesz számokban hiányod, hogy mit játssz rajta, de ha mégse jönne be annyira, vagy "hangokat" akarsz játszani (mind tudjuk jól hogy milyen hangokra gondoltam), akkor a zenei ízlésed alapján gyakrabban használt hangszerre szavaznék, ha nekem kéne mondanom egyet, akkor legyen gitár. Illetve ismét műfajkérdés, hogy sima vagy basszus, ha nekem kéne mondanom egyet, én a sima gitárt mondanám.

2023. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénz kell, az koncertezve lehet számottevő. Ha több zenekarban vagy, akkor több esélyed van jól keresni. Ez általában a dobosokkal és a basszgitárosokkal esik meg.
2023. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg attól függ. Ha zongoráztál már, akkor van egy alapod, és képben vagy bizonyos dolgokkal. Zongoráról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen pontosabban. Nem igazán hordozható, az tény, de ha szeretted, akkor érdemes folytatni a zongorázást.

Én gitározok már néhány éve, és azt tudom mondani, hogy akkor kezdj bele, ha tényleg nagyon elszánt vagy vele kapcsolatban és nagyon biztos benne, hogy ezt akarod. A gitár eleinte bántani fogja az ujjaidat, ahogyan lefogod a húrt. Vannak nehezen és fájdalmasan lefogható akkordok, ilyen pl a barré. Nagyon nagy élményt és élvezeted ad egyébként a gitár, én imádom. Elsőnek mindig azt a bullshitet tolják, hogy nejlon húros, azaz klasszikus gitáron kell kezdeni, de ez a legnagyobb marhaság, vastag a nyaka és nem kényelmes rajta játszani, zenék nem hozzák azt az élményt vissza. Habár már 20 ezer forintért hozzájuthatsz egyhez. Én elsőnek mindenképpen az elektromos gitárt javasolnám, de mégegyszer mondom, hogy az elektromos gitár és az erősítő alaphangon egy elég nagy beruházás, tehát tényleg csak ha nagyon kitartó vagy, akkor vedd meg. Vékonyabb a nyaka, mint a klasszikusnak és az akusztikusnak, fém húrjai vannak, kevésbé fáj a kéznek mint az akusztikusé, mert nem úgy vannak a húrok megfeszítve. Könnyebb az akkordokat sokkal lejátszani, de sokkal tényleg. És bármilyen hangon tud kb játszani, tudja hozni az akusztikus hangot is, de az igazi rock n roll effectet is. Az erősítőn egyébként nagyon sok múlik. Ha viszont basszusgitározni szeretnél, akkor felejtsd el, amiket eddig mondtam a gitárról, mert teljesen más, sokkal vastagabbak a húrjai, nagyobbak a bundjai, viszont nem nagyon tudsz vele olyan dallam dallamot lejátszani, mint egy sima gitáron vagy egy zongorán, a családom csak brummogásnak hívja a basszusgitárt. De nagy buli egyébként az is, én nagyon szeretem. Annyi hogy a klasszikus meg az akusztikus gitár az sokkal könnyebb súlyra, meg hordozhatóbb, mint az elektromos vagy a basszusgitár, mert azok olyan 2-3kg minimum meg még ugyanilyen erősítő kell mindkettőhöz. A basszusgitárhoz meg az elektromoshoz külön erősítő kell, mert tönkrevágja egy a másikat.

Na de a dobról egy kicsit:

Most fogok elkezdeni dobolni, nagyjából árban, mint egy elektromos gitár vagy egy basszusgitár szett. A dob nem igen hordozható, eléggé egy helyen fixálva van. Nagyon jó ütemet ad, nagyon menő, nagyon jól tud hangzani, ja és minden zenekarba kb dobost keresnek. Fontos az is hogy milyen dobot veszel meg hol laksz, mert ha veszel egy akusztikus dobot és lakásban laktok, akkor vagy ti mentek vagy a dob, előbb utóbb. De ne izgulj van elektromos dob is, aminek szabályozható a hangereje.

Tulajdonképpen most azt kéne eldöntened, hogy te most mit szeretnél inkább ütni vagy pengetni? Dallamot játszani vagy ritmust? Egy újat elkezdeni 0-ról vagy haladni a már meglevővel? Hordozható legyen vagy sem? Meg melyiknek tetszik a leginkább a hangja?

Én személy szerint azt tudom mondani, hogy szerintem a gitár mindenképp megéri. Ha zenész szeretnél lenni, vagy komolyabban foglalkozni a zenével, akkor jó ha tudsz zongorázni is. A basszusgitár is jó, de szerintem önmagában kevés, ha nincs bandád, akkor szerintem kevés, viszont ha van egy dobosod mellé, akkor már szuper. A dob is kicsit önmagában kevés, bár szerintem nagyon menő hangszer. Ha szeretnél mellé énekelni, akkor ne a dobot és ne a basszusgitárt válaszd.

Engem leginkább amúgy a dob és a gitár érdekelnek.

Jó játékot!

2023. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Az "önjátszó zongora" és a zenetanulás között semmiféle átjárás nincs. Nem volt és nem is lesz olyan, hogy egy koncerten alkalmaznák ezt a technikai vívmányt, aminek hangsúlyozom, semmi köze magához a billentyűs hangszeren való játékhoz. Ha valamilyen szinten mégis az "önjátszás" lenne a téma, akkor javaslom rákeresni az automata kíséretes szintetizátorokra. Az sem önjátszás, csak egy olyan eszköz, amivel kiterjesztheti a muzsikus a zenei előadását.


Gyakorló zenészként jegyzem meg, hogy a legnehezebb énekest és zongoristát találni. De ez már egy másik kérdés...

2023. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!