Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kompresszió, szaturáció, LUFS...

Kompresszió, szaturáció, LUFS probléma? Mastering?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogyha -14 dB (integrált) LUFS-t nem hagyom túlléppni a zene hangerejének, akkor nem éri el az úgynevezett -1 dB maximális true peak-et, hanem csak -6 - -4 dB-nél van a maximális jel. De ha felerősítem, akkor meg túllép, akár -12.5 dB is lesz az LUFS átlaghangerő. Használok gyenge szaturációkat és kompresszorokat, az lehet a gond, hogy túl erős így is a szaturáció vagy túl gyenge. Soundcloudra kitettem a zenéimet úgy, hogy -14 dB-en hagytam az LUFS-t és a true peak nem megy nagyon -4 dB fölé, de akkor meg azt hallottam, hogy nem szól tisztán, mert szétroncsolódtak a cintányérok (és a többi magas frekvencia is).


FL Studio 20.9

Xfer OTT-t és Saturn 2-t haasználok (FabFilter), Youlean Loudness Meterrel mérem a hangerőviszonyokat.



2023. jan. 25. 11:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz fotót küldeni a beállításokról? Az OTT-nél könnyen felléphetnek ilyen problémák.
2023. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Magasakra nekem az vált be, hogy 16k fölött semmi nincs, jó meredek null/min phase EQ aluláteresztővel. Jobb módszerre nem bukkantam, és ezzel nulla kávéfőzős magas van. Azt, hogy te normalizálsz, felejtsd el szerintem! Szóljon jól, majd a streaming szolgáltató beigazítja. Ha jó hangerőérzetet akarsz, akkor jók az arcba tolt, közepekben gazdag, semmiképp sem vékony szólásból induló főszólamok. Ha előbb torz minthogy elérné a kívánt hangosságérzetet (elektronikusoknál vagy poprocknál tud -6dB környékére szűkülni a maradék dinamikatartomány), akkor valószínűleg egy-egy sávon túl sok van túl mélyből, azt kell kezelni, több megközelítésben.
2023. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
csak mert korábban nem tartottam be a -14 lufs korlátot és úgy is szétroncsolódtak a cintányérjaim
2023. jan. 28. 19:44
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy kérdés, az outputnál veszed -14 lufs-ra le, vagy külön figyelsz erre limiter előtt? Csak azért mert ha szét csapod limiterrel, akkor bármennyi lehet az output utána szét lesz roncsolva és torz lesz, hagyj dinamikát. Amúgy az előző kommentelő 16 fölött semmi taktikával nem feltétlen értek egyet, viszont abban igazat adok neki, hogy ne te normalizálgas, mert full felesleges, és az adott platform, ha normalizálni akar azt megoldja magának.
2023. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
A 16k vágás tényleg drasztikus, viszont működik. Arra való, hogy butított stream ne szóljon mindennél rosszabbul. Ha nem emelgetsz magasakat ott, ahol már nem hallod, akkor elvileg nem lesz tarthatatlanul hitvány a magas, de akkor is "streamesen" szól: nem egyformák a rövidek és nagyon szögletesen szólnak a hosszabb cinek vagy az erős overdriveok.
2023. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából, azért nem alkalmaznám, mert rengeteg ember hall 16k fölött. Am butított stream alatt milyen minőséget értesz?
2023. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet 18 is, csak legyél elég meredek, és ne legyen artifact... No meg annyira sok lényeges dolgot már ne szánj 7-8k fölé, 14 fölött meg tényleg alig hiányzósan legyen jelen ízléses kis "fényesség", semmi olyasmi, aminek észre lehet venni a hiányát, ha csak a "kurtított" változatot hallja valaki, legyen ő akármilyen vájtfülű is.


Természetesen mivel Soundcloudról van szó, az ő, emlékeim szerint igen kellemetlen agyontömörítése alá kell dolgoznunk, és ha nem onnan akarod elérhetővé tenni a letöltést, akkor nyugodtan csinálhatsz bármit a streamingre szánt változattal, amitől jobb az eredmény oda. A download pedig tökéletes, piszkálatlan. Efelől ne is legyen kétsége senkinek. :)

2023. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#4 outputnál van, tehát az lufs mérő elé van bekötve a limiter/kompresszor (fruity limiter)
2023. jan. 29. 19:45
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne dolgozz a streaming szolgáltatás normalizáló algoritmusa helyett! Fölösleges. Úgyis beállítja a szintet. Ne legyen az, hogy egy-egy helyen van valami nagyon hangos, meg koncentrálj a közepeidre az időd legalább 80%-ában, és már el se lehet téveszteni.
2023. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
#8 De a limiter kimenetén állítod a végleges hangerőt? A másik, hogy a fruity limiternél ne csodálkozz, az talán az egyik legrosszabb limiter valaha.
2023. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!