Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezt miért csinálják? (elektron...

Ezt miért csinálják? (elektronikus zene)

Figyelt kérdés

Technikai kérdés:

Sokszor látom oktatóvideókban, hogy a basszusnak levágják a szubtartományát, majd beraknak egy szubbasszust, ami pontosan ugyanazt játssza. Minek?

Például itt 03:02-nél:

https://www.youtube.com/watch?v=lex7cfTBEK0



2023. jan. 31. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt ígéri nem lesz troll... Egyébként mondja is, nincs mély az ergya basszusmintában, ezért duplázza rendes szubbal.
2023. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván egyszerűbb lenne kétfelé tolni a midit valahogy, ideális esetben a daw saját rack formátumában párhuzamosítva két hangszert. Csak ahhoz daw kell, nem fl.
2023. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Azt is mondja, hogy lesz azért néhány vicc :)

De a basszusos rész akkor elkerülte a figyelmem.


"Csak ahhoz daw kell, nem fl." Ezt hogy érted?

Ha csak a szoftverszuperioritásodat jöttél bizonygatni, abból nem kérek, köszi.

2023. febr. 1. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit bizonygatni, próbálj ki kb bármi mást, persze nem 10 percig.
2023. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Elhiheted, hogy próbáltam már. Ez vált be.

Különbenis, minden "Hogyan kezdj zenélni" oktatáson elmondják, hogy bármelyik DAW-val meg lehet valósítani ugyanazt. És ezek az emberek 10-20-30 éve dolgoznak az iparban állításuk szerint, úgyhogy én hiszek nekik :)

2023. febr. 2. 07:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, van olyan is, aki ragaszkodik az optimalizálatlan workflowhoz. Csomóan abletonbam audiosávokon rakják össze dobmintákból a loopjaikat, miközben kezükben a drum rack és a groove template-ek, mégse úgy lesz könnyű, gyors vagy inspiratív. Nekem full felüdülés volt rendes dawba költözni, ezért nem értem, miért jobb a nehézkes.
2023. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Hát jó, kinek mi :)

Elmondtam, hogy én is próbáltam mást (pont az Ableton-t), de nem vált be.

2023. febr. 2. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!