Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy zenei rádióban beszélne...

Ha egy zenei rádióban beszélnek, mesélnek egy zenészről, akkor miért adják más előadó zenéjét előtte és utána is?

Figyelt kérdés

Újra és újra hallom ezt a hülye műsorszerkesztést, engem kifejezetten idegesít. Talán téged is?

Most pl. a 103,9 Rock rádióban beszéltek David Bowie munkásságáról, de egy számot sem adtak le tőle.



2023. febr. 1. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet így esik jól nekik.
2023. febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Valóban furcsa és talán tiszteletlen is az adott művésszel szemben de mit lehet tenni, ez van. Nekem nem tűnt még fel hasonló, de egyet értek veled.
2023. febr. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ennek is biztosan meg van az oka. De tényleg érdekes dolog...
2023. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rádióban nem dolgoztam, de tévékben eltöltött 20 év alatt megtanultam másképp kell gondolkodni, hiszen még a "legélőbb" műsorok is szerkesztve vannak. A rádiókat, ill. műsorvezetőket nagyban behatárolja a szerkesztett műsorrend és a jogtisztaság betartása. Rádióknak van egy bizonyos zenei anyaga, melyekből válogathatnak. Azonkívül nem mehet más adásba. Hiába említik David Bowie-t, ha nincs joguk leadni a zenéit. A jogtiszta anyagok is különböző feltételekkel adható adásba, egyesek csak hetente, mások havonta egyszer, vagy összesen csak egyszer, míg némelyik korlátlanul.

(videógrafikusként nekem főként a képekre, videókra kell így figyelnem, de zenét sem vághatok be bármit, csak azokat, melyekre van licensz vásárolva. Emberekről csak akkor adhatunk le képet, ha szerződéssel engedélyezve van. Ezekben sokszor kikötik, melyik fotót lehet használni, azt hányszor, stb.)

2023. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4: Zene esetében ez kicsit másképpen van. Nincs szükség külön licenszekre a dalokhoz, egyszerűen lejelented az artisjoushoz, hogy milyen zenéket adsz le. Van egy havi díj, amit befizetsz és a listád alapján ők osztják szét az előadók vagy inkább a kiadók között.

Rádióknál inkább az szokott az ilyesmi oka lenni, hogy vannak vállalásaik, amiket be kell tartaniuk. Pl. magyar zene arány, 10 évnél fiatalabb zenék aránya, vagy akár bizonyos stílusok aránya. Ha az adott előadó dalai valamiért ebbe nem férnek bele, akkor hiába róla beszélnek, más zenéket fognak adni. De akkor miért beszélnek róla? Hát azért, mert szöveg arány is meg van határozva.

2023. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ez sem igazán jó, hogy ennyire ragaszkodniuk kell a műsorszerkesztőknek mindenféle gyakran megmagyarázhatatlan érdekeket szolgáló jogszabályhoz. Persze, tudom én, hogy kell valamiféle rendszer de azért némi rugalmasságot is engedhetnének a jogalkotók. Nem dőlne össze a világ ha egy adott műsor keretein belül a témához vágó zenét is szolgáltathatnának, fejvesztés nélkül.:D
2023. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!