Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem rég hallottam egy cigányze...

Nem rég hallottam egy cigányzenét, ami a Nincs kettő négy nélkül betétdalának a feldolgozása. Szerintetek fizettek jogdíjat érte?

Figyelt kérdés

Ha valaki pénzkeresés céljából használ fel zenei alapot, az plágiumnak számít. Ez csak egy egyszerű cigányosított verzió volt, és nem egy nagy neves együttes lehet, szóval részletkérdés, hogy a cigányok lopni szoktak :D csak arra lennék kíváncsi, hogy valóban kifizethették azt a pénzt a film készîtőinek/zeneszerzőjének?

Franco Micalizzi What's going on in Brazil c. számára gondolok.



2023. febr. 13. 03:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Látom mások is tudnak példákat! Nem tudom, hogy ilyenkor ki kinek fizet, de nekem nem is annyira érdekes. (Tudom, hogy van ilyesmi, hogy Artisus, az rendezi a hasonlókat) Engem jobban érdekel, hogy mekkora az a minimális részlet, ami még szabadon felhasználható. A #6 válaszomban - ha rajtam múlna - az 1-2-3. szintig engedélyköteles lenne a felhasználás, azaz ha teljes mű egy másikon alapul. A többi válaszban szintén ilyenek vannak, talán a Süsü kicsit véleményes.


De ha csak rövid referencia kerül bele, akkor mi a helyzet? Mert ennyi erővel akkor a filmjeleneteket tartalmazó mémek is mind engedélykötelesek, hiszen a film egy rövid részét (1 képkockát) átdolgozta, más kontextusba helyezte a készítője. Persze, ezen nem keres pénzt nagy eséllyel, de hozzányúlt és új művet hozott létre.

2023. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ők ezt hivatalosan adták ki, nem menet készítettek, és nem egy percről van szó. Elég hosszú ideig megy ugyanaz.
2023. febr. 14. 17:42
 13/21 anonim ***** válasza:

Jó, nekem mindegy. A legutóbbi válasznál már eszembe sem volt a Váradi Roma Café, csak elkalandoztam a kérdés kapcsán. De látom, az lenne az egyetken elfogadható válasz, hogy "nem fizettek, lopták, plágium!!!"


De akkor végre válaszolok az eredeti kérdésre:

"Nem rég hallottam egy cigányzenét, ami a Nincs kettő négy nélkül betétdalának a feldolgozása. Szerintetek fizettek jogdíjat érte?" - NEM TUDOM. A könyvelőjüket kellene kérdezni.

2023. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát szívesen megkérdezném.
2023. febr. 14. 23:27
 15/21 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerű a képlet, ha feltüntették az eredeti előadót vagy szerzőt akkor fizettek, ha nem, akkor sumákolnak.


Pl: https://www.youtube.com/watch?v=OTvPzJ0Rj4Q

és

https://www.youtube.com/watch?v=z15pxWUXvLY


a borítón ott vannak az eredeti szerzők:

[link]

2023. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hát igen ez egy jó példa.


A Váradi roma café borítóján csak a tagok vannak, fölötte a nevük, aminek a betűtípusa szintén lopott, mert a Keresztapa c. film betűtípusával írták. :D


Szóval vannak itt gondok.

2023. febr. 15. 13:22
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat a véleményem miatt, de ez a kérdés egyértelműen rasszista. Jó magam nem vagyok roma, és félreértés ne essék köztük is vannak rendesek, rendetlenek, ehhez sem kell cigánynak lenni, mondjuk ki. Ez a kérdés egyértelműen arra ment rá, hogy ők cigányok és loptak, míg például a felhozott Cserháti Zsuzsás példámra az jött, hogy na ő talán fizetett jogdíjat, és ezt gondolhatom úgyis, hogy azért fizetett, mert talán nem volt roma. A kérdést így pedig akár szubjektív, akár objektív, de akár mindkét esetben is rasszista kategóriába sorolom, magam részéről jelentve lett.
2023. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
#17 Nagyon rá lehet kattanva a kérdező, ha elkezdett a borító után nyomozni, hogy mi van feltüntetve, és még a betűtípus is "plágium!!!44" :D
2023. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18. Ne érts félre senkit se védek, de itt egyértelműen cigányozásról van szó. Azért, mert egy valaki lop, nem biztos, hogy más is, mellesleg, ha lopott is pl ez a zene részlet, nem értem miért fáj. Mintha tőle lopták volna. És miért ne tudott volna egy Cserháti Zsuzsa lopni. Lehet cigányok, de nézd meg mit produkál egy háj alex, vagy egyéb slepp társai. Kinézetük okádék, a zenének nem nevezhető valamijük, dettó. Szerintem hamarosan a kinézetük is plágium lesz, mert hasonlítanak valakire, és még azt is lopták.
2023. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19 Nem értelek félre. Nekem távolról sem a kedvenc zenekarom, de műfajában még az igényesebbek közé tartozik. És nem érdekel, hogy ki mit honnan vett át, a jogi oldala még kevésbé.


És persze, hogy a kinézetük is lopott, Frank Sinatra is gyakran hordott öltönyt!!!! PLÁgIJUm! (oké, befejezem)

2023. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!