Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem rég hallottam egy cigányze...

Nem rég hallottam egy cigányzenét, ami a Nincs kettő négy nélkül betétdalának a feldolgozása. Szerintetek fizettek jogdíjat érte?

Figyelt kérdés

Ha valaki pénzkeresés céljából használ fel zenei alapot, az plágiumnak számít. Ez csak egy egyszerű cigányosított verzió volt, és nem egy nagy neves együttes lehet, szóval részletkérdés, hogy a cigányok lopni szoktak :D csak arra lennék kíváncsi, hogy valóban kifizethették azt a pénzt a film készîtőinek/zeneszerzőjének?

Franco Micalizzi What's going on in Brazil c. számára gondolok.



2023. febr. 13. 03:55
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

#17-es, remélem boldogsággal önt el, hogy jelentetted a kérdést. Ennél nagyobb örömöd ne legyen soha.


#18-as, rohadtul sokat kellett nyomoznom. A belinkelt videó alatt az a borító van, erről ennyit.

Annyit még hozzá tennék, hogy Cserháti szélesebb kört célzott meg, populáris volt, szerintem mindenki ismerte, ellentétben ezzel az együttessel, akik egyértelműen főleg cigányoknak csinál "zenéket", illetve még a mulatós kedvelőinek, de korántsem olyan népszerűek.

Ha nektek az jött le, hogy rasszista vagyok, az már egyéni szocprobléma. Különben, ha rasszista vagyok, akkor mi van? Teljesen mindegy, akkor is igazam van.

Nem a rohadt öltöny miatt, meg még a Keresztapa betűtípus mellett is elmehetünk, de a számnak azon része akkor is koppintás. Ezt mindenki elismerheti.

2023. febr. 15. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!