Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A progresszív rock vagy a...

A progresszív rock vagy a heavy metál a jobb műfaj?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Én mindkettőt szeretem, de metálból inkább a dallamos power vonalat (ami valljuk be, általában elég klisés, torzított gitárok nélkül egy csomó dal a Muzsika tévén is mehetne).
2023. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
A heavy és a többi metal, nekem a rock nem elég kemény.
2023. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Valaki az egyiket, valaki a másikat szereti, ízlések és pofonok. Nem lehet azt mondani, hogy az egyik jobb. Én metálos vonalon mozgok, ahogy az első, én is symphonic, melodic power metallal kezdtem, de mostmár azért bejött a death metal, metalcore, folk metal is.
2023. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan egyértelműen, hogy jobb, kinek milyen az ízlése, kinek melyik jön be jobban!
2023. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
A progresszív rock igényesebb.
2023. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Prog rock azért egy kisebb műfaj, a heavy metal meg az összes alstílust takarja amibe benne van a prog metal is.

Így nem jelenthető ki egyértelműen melyik a jobb, mindkét oldalon voltak csúcsalkotások(2112, Dark Side of The Moon, másik oldalon Rust In Peace, Scenes From a Memory, Operation:Mindrime)azokat meg nem érdemes összevetni, mert a saját korukban a legjobbak voltak.

Bár szerintem azért eljárt a prog rock művek felett az idő, talán az újabb Rush lemezek voltak csak képesek felvenni a versenyt a mai színtérrel.

Szóval szubjektívan a modern heavy metal.(azon belül prog metal, ill. symphonic power metal)

2023. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

#6

"Eljárt a prog rock művek felett az idő"

Ezt meg tudnád indokolni?

A progresszív rock kb. a 70-es évek elejétől datálható, amikor is sok elképsztően zseniális zenekar (pl. King Crimson, Gentle Giant, Genesis, Yes, Comus, Camel, Van Der Graaf Generator, Emerson, Lake & Palmer, Caravan) rugaszkodott el a zenei konvencióktól, az unásig ismételt struktúráktól, és alkotott ezzel valami teljesen újszerű és örökérvényű dolgot a zenében.

Ez a szemléletmód a mai együttesek sokaságánál is szintúgy tapasztalható (pl. Haken, Opeth, Dream Theater, Porcupine Tree, Pattern-Seeking Animals), azaz a neo-progresszív rock egy élő és jelentős műfaj, szimplán a tömeg zenei igényének közel nullára redukálódása okán nem kapnak túlságosan nagy figyelmet.

2023. febr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

#7.Én már bőven a Scenes From a Memory-n nőttem fel, szóval számomra a 2112 például már kicsit régiesebb, kopottabb alkotás, mint a kortárs progresszívebb hangvételű albumok.

Ismerem a régi nagyokat is, vannak azok közül is kedvencek de érezhető, hogy az Images and Words-szel egy teljesen új korszak köszöntött be. Amihez nyilván kellettek a felsorolt bandák is.


Amúgy azzal meg vitatkoznék, hogy nem kapnak figyelmet. Az Opeth világszerte teltházat koncerteket ad, a Dream Theater még itthon is arénában kap helyet és akármelyik kortárs metalzenészt megkérdeznek fixen van 1 kedvenc DT albuma ami elindított a zenei karrierjét, a Tool-ról nem is beszélve. Nyilván nem fognak Sabaton méretű bulit adna(bár a DT szerintem már túl van ezen)de meghatározó szerepet töltenek be és hatalmas rajongói táborúk van.(de ez igaz a Pink Flody-ra is, akit valamiért hiányolók a felsorolásodból, igen tudom, hogy ők blues-ból építkeztek de használták bőven szokatlan zenei eszközöket és struktúrákat is, amivel kiérdemelték a prog rock jelzőt)


Szóval részemről ez az indoklás, egy 70s prog rock album nem igazán tud lázba hozni, na jó a Close to the Edge talán kivétel.

2023. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

1)

Úgy értsd, hogy a "könnyűzene" berkein belül arányaiban nem kapnak akkora figyelmet, mint teszem azt egy teljesen random, trash hip-hop produkció.


2)

Odaírtam, hogy PÉLDÁUL. Ez tehát nem zárja ki a Pink Floydot sem a prog rock zenekarok listájából.


3)

Az oké, hogy téged nem tud lázba hozni, de ez egyáltalán nem abból adódik, hogy megkopott volna annak a korszaknak a zenéje.

2023. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%

#9.

Akkor miből adódik? Nézz meg egy teljesen random modern metal bandát, hogy technikailag mennyivel jobbak, mint a 70s-ben bárki. Igen is megkoptak, pont azért nem hoz lázba, mert fejlődött a műfaj. Progresszív az mindig csak az adott korra jellemző jelző, ami 30 éve annak számított ma már nem.

2023. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!