Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet mondani például két G...

Lehet mondani például két G hangra hogy ugyanaz, ha van közöttük egy oktáv távolság?

Figyelt kérdés

Internetes videóban hallottam egy zenésztől.... Csak nekem valahogy nem tetszik ez a megfogalmazás hogy ugyanaz a hang.

Mi lehet erről a hivatalos vélemény?


2023. febr. 24. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy G hang mindkettő, de ahogy leírtad, egy egyik egy oktávval magasabban szól a másiknál, mert egy tiszta oktávnyi távolságra vannak egymástól.
2023. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ

Szóval pont nem a kérdésre válaszoltál gondolkodj el ezen.

Igen ugyanaz a g hang mindkettő bakker idáig én is eljutottam mert szerinted én mit gondolhattam?

Na fussunk neki még egyszer:

Nem írom le ide újból a kérdést olvasd el hogy fönt az eredeti helyén

2023. febr. 24. 13:09
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagyis mindkettő G hang de nem ugyanaz a hang... Ez az én véleményem és itt a kérdés magva lényege esszenciája hogy ugyanaz a g hang e mind a kettő vagy az egy másik G hang bakker
2023. febr. 24. 13:10
 4/15 A kérdező kommentje:

Vagy ha úgy vesszük hogy válaszoltál akkor az egy légüres válasz

nem tettél hozzá semmit az ügyhöz

De azért köszi....

Ne erőltesd a válaszadást ezen a szinten

2023. febr. 24. 13:11
 5/15 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ugyanaz a g hang ha van közte egy oktáv távolság akkor már hogy a bánatos büdös de lehetne az ugyanaz a g hang

Én a hivatalos válaszra vagyok kíváncsi nem az hogy ki mit tippel...

Könyörögve kérem válaszoljon olyasvalaki aki tudja is hogy miről beszél

2023. febr. 24. 13:13
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hülye kérdésre hülye válasz.

Én elvégeztem egy konzit, nem a levegőbe beszélek, de főleg nem “tippelek”.

A válasz pedig benne van a kérdésedben.

Az “ugyanaz a hang” pedig nevetségesen pontatlan és tág megfogalmazás, mert hetvenezer dolgot jelenthet hetvenezer módon, amire ember legyen a talpán, aki azt a választ adja, ami számodra megfelel.

2023. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szerintem az a zenész fogalmazott pongyolán, aki azt mondta hogy ugyanaz a g hang (12 vel odébb) 1 gitár nyakán.

Zavarta a 'szépérzék emet' ez a megfogalmazás, mert szerintem ha egy hang egy oktávval odébb van az nem lehet ugyanaz a hang... Még ha azt is ugyanazzal a betűvel jelöljük.

2023. febr. 24. 19:17
 8/15 A kérdező kommentje:
Az is egy g hang de nem ugyanaz a g hang az egy másik G hang És másképpen is szól.... Hogy lehetne már ugyanaz.... Még ha arra is azt mondjuk hogy g hang.... Akkor sem ugyanaz
2023. febr. 24. 19:19
 9/15 A kérdező kommentje:
Na nem ez volt az egyedüli, ami nem volt a legszakszerűbben kimondva vagy megfogalmazva.... Itt is igazolódott az a z elv, hogy aki csinálni tudja nem biztos hogy tanítani is tudja (vagyis hát ne legyünk maximalisták.... Tudja tanítani csak hibákkal)
2023. febr. 24. 19:21
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak azért rugózom ám ezen, mert én abszolút kezdő vagyok, és nem szeretnék hülyeségeket megtanulni.....
2023. febr. 24. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!