Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet mondani például két G...

Lehet mondani például két G hangra hogy ugyanaz, ha van közöttük egy oktáv távolság?

Figyelt kérdés

Internetes videóban hallottam egy zenésztől.... Csak nekem valahogy nem tetszik ez a megfogalmazás hogy ugyanaz a hang.

Mi lehet erről a hivatalos vélemény?


2023. febr. 24. 11:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban. Létezik egyvonalas, kétvonalas, háromvonalas… stb., lefelé kis, nagy, kontra, sőt, szubkontra G hang is.
2023. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#10 Nem, te nem kezdő vagy, hanem egy idegesítően grafomán, szószátyár, feleslegesen "fingot fűrészelő" idegesítő alak. A Shrekben te lennél a szamár.

Kezdőnek kicsit nagy az arcod (ne is eröltesd a választ... című kiszólás)


De ha már ennyire szétfeszít az ész, hogy nem tudod magadban tartani, akkor az orgonára mit mondasz? Amikor egy billentyűt lenyomva, (legyen G, ha már...) megszólalhat egy hang, vagy kettő, az alaphang oktávja, vagy a két oktávval feljebb lévő, attól függ hány és milyeb regisztert kapcsolnak be. És ha kevert regisztert is bekapcsolnak, amiben kvintek, esetleg tercek is vannak, akkor az egész egyben milyen hang?

2023. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szerintem a hang legfontosabb jellemzője az amit hall az ember nem pedig az hogy hogyan állítják elő....

Vagy hogy milyen betűvel jelölik nagy hogyan azonosítják be

Ha a különféle méréseknek nem lennének korlátjai abszolút olyan módon is meg lehetne különböztetni egymástól kettő hangot... Illetve kijelenteni azt hogy ez a kettő hang ugyanaz (mondhatnánk így is hogy tökéletesen pontosan ugyanaz... Ha tökéletesen pontosan mérni lehetne a különféle ismérveit. Nem az a lényeg hogy két hangra azt mondják hogy ez is G, meg az is G..... Attól ez még nem ugyanaz a G hang.... Persze csak szerintem illetve szerintem mindenképpen

2023. febr. 25. 09:20
 14/15 A kérdező kommentje:
Bocs, a TÖKÉLETESEN PONTOSAN -t sztornóznám, mert azért szerintem ezek a zenei hangok hanem tökéletesen pontosan ugyanazok - akkor is mondható rájuk hogy ugyanazok.... Mert például egy gitárt behangolni sem lehet tökéletesen pontosan, csak úgy jó közelítéssel... Aztán mégis ki lehet játszani ugyanazt a hangot különböző húrokon is
2023. febr. 25. 09:28
 15/15 A kérdező kommentje:

Na most van meg....:

Ugyanazt a hangot egymás mellett levő gitárhúrok on ki lehet pengetni, de egy azon húron nem lehet két ugyanolyan vagy ugyanazt a hangot ki pengetni (például ugyanazt a G hangot vagy ugyanazt a akármilyen betűvel jelzett hangot... Már amit gitár fizikai megoldása lehetővé tesz)

Tehát szerintem ne fogadjuk el, hogy egyazon húron 12 bunddal odébb ugyanaz a G hang található.

Egyébként pedig tényleg kezdőnek számítok.... Most tanul gatom az alapokat

2023. febr. 25. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!