Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit ronthattam el gitár...

Mit ronthattam el gitár húrozásnál?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam áthúrozni az akusztikus gitáromat, de olyan hangja lett, mint egy traktornak. Ugye vannak azok a kis hurkok a húrok végén, amik beakadnak a kis pöckökbe. És olyan mintha ezek nem akadtak volna be jól, hanem rezegnének, mikor megpengetem a gitárt. Borzasztó hangja van, pedig már be is hangoltam.

2023. márc. 11. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lazítsd fel a húrokat, húzd ki a húrlábtüskéket, aztán mialatt visszadugod őket, közben folyamatosan próbáld húzni a húrt, hogy a végén a kis gyűrű biztosan a helyére feszüljön be.
2023. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint kézzel húzd a húrt, aminek a tüskéjét igazítod, ne a hangolókulccsal.
2023. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most megfigyeltem jobban és rájöttem, hogy nem is onnan jön a zörgés, hanem a nyak felől.
2023. márc. 11. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyankor szoktak csörögni a bundok, ha a nyak görbülete nem megfelelő valamiért, és a lefogott pozíció előtt lévő bundhoz is hozzáér kissé a megpengetett húr. A nyakban lévő merevítőpálca állításával lehet szabályozni a nyak ívét, bár ez már inkább szakmunka.

Vannak oktatóvideók erről, éppenséggel hozzá lehet fogni, ha az ember nem is hangszerész, de van, hogy csak küszködés lesz belőle.

2023. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még nem volt előtte áthúrozva ez a gitár, eredeti gyári húrok voltak rajta és most lágyabb húrokat tettem rá, olvastam valahol, hogy ez is jelenthet problémát. De a nyak átállításának, azt hiszem inkább nem kezdek hozzá egyedül.
2023. márc. 11. 12:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem derül ki egyértelműen, hogy klasszikus(nylon húros), vagy western(fém húros) hangszerről van e szó. Mindkettő húrjai más más erővel feszítik a nyakat.


Fenti válaszadó helyesen írja, hogy beállítási gond adódott, ami minden húrozás után bejön többnyire, főleg, ha az előzőtől eltérő húrt teszel a gitárra.


Nyak merevítő pálcát kellene óramutató járásának ellenkezően egy negyed fordulatot tekerni, amivel kárt nem csinálsz. Főleg, ha van a gitárodon ilyen. Szakműhelybe akkor érdemes vinni, ha ér valamit az eszköz, mert kábé 30k a bekerülése. Nyilván senki nem akar egy anyagi totálkárt elszenvedni egy gagyi hangszerrel.


Ez a tartalom biztosan hasznos lesz, keress hasonlókat: https://www.youtube.com/watch?v=Y89334Pc1QE

2023. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!