Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő gitározás nélkül...

Mennyi idő gitározás nélkül hogy vissza puhuljon az ujjam?

Figyelt kérdés

Nyáron 2 hónapig nyaraláson leszek és nem fogok tudni gyakorolni. Félek hogy ez idő alatt vissza puhul az ujjam.

Ez lehetséges vagy 2 hónap gitározás nélkül is kemény fog maradni?



#gitár #gitározás #Ujj keményedés
2023. márc. 25. 17:59
A kérdező szavazást indított:
Ennyi idő alatt nem puhul vissza a bőr
Ennyi idő alatt vissza fog puhulni a bőr
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az már úgy marad
2023. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én volt hogy fél évet kihagytam és tudtam folytatni mintha mi sem történt volna. Szóval ezen nem kell aggódni, hamar vissza lehet rázódni a gitározásba.
2023. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
100%
Nekem lazán visszapuhult 2 hónap után. Az elmúlt cca 16 évben párszor volt ekkora szünet és mindig visszapuhult. Gondolom, emberfüggő és mindenkinél más.
2023. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem fogok tudni, vagy nem akarok gyakorolni közt óriási a távolság. Persze, ha így állsz hozzá, akkor nem is annyira fontos Neked ez a dolog. Amivel nincs baj természetesen, ez a Te életed.


Amúgy visszapuhul, de rövid idő alatt újra rákeményedik a gitárra. Emléxik a tested.

2023. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek már soha nem fog mint például nekem. Ha fiatal vagy akkor van esély rá hogy újra kell szoknia a húrnyomást az ujjbegyeidnek. Viszont ne feledd hogy a hangszerrel is ugyanez a helyzet, együtt kell élni vele különben teheted bele a szép hangokat újra hogy gyönyörűen rezonáljon.
2023. márc. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő. Én nekem hamarabb visszapuhult, de ha már egyszer átestél a dolgon, másodszorra már sokkal könnyebb lesz.


Egy ideje amúgy teljesen áttértem klasszikusra, és szinte ugyanolyanok az ujjaim a jobb és bal kezemen :D

Néha amikor előveszem a fémhúrost, akkor megérzem, de 1-2 nap alatt hozzászokik, szóval nem kell ettől tartani.

2023. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!