Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Így menjek tanárhoz? Vagy van...

Így menjek tanárhoz? Vagy van jobb módszer?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve elkezdtem szintetizátoron játszani. Mindent magamtól tanultam interneten. Egyáltalán nem mondanám magam ügyesnek, bár nyilván ennyi időtől nem is várok sokat, főleg, hogy nem folyamatosan tanultam, voltak többhetes kihagyások. De az is igaz, hogy mivel nem tanárral tanultam, nem tudom, hogy milyen szinten kellene lennem.

A legnagyobb gondot a bonyolultabb akkordot megtanulása és azok nevei jelenti. Ha meglátom egy zenében (csak könnyűzenéket játszok, amik nekem tetszenek), akkor csak kiszámolgatom, hogy melyik hangokból áll, és úgy játszom, de pár nap múlva már el is felejtem, hogy az éppen milyen alaphangon volt stb.

Ezzel menjek tanárhoz? Jobban meg tudna tanítani? Az nem lenne probléma, ha az egészet előről kellene kezdenem.



2023. jún. 19. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat nincs elmélet nélkül. Kezdd elölről tanárral.
2023. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Ezzel egyetértek, nyilván hibáztam.

És lehet emiatt nehézségem a rendes tanulás során?

2023. jún. 19. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzed, persze, a legjobb tanárral. De speciel az elméletet pont remekül lehet tanulni egyedül is. Amit írsz, hogy x akkordot csak lejátszod, de nem helyezed kontextusba (skála hanyadik fokán, milyen minőségben van, mely más akkordokkal osztozik hangokon, stb) leginkább segg, szorgalom, idő és rutin kérdése.


Nem lehet megúszni a számolgatást, jegyzetelést és gyakorlást. Egy év nem sok idő, természetes hogy nem mennek reflexből ezek a dolgok még akkor se, ha sokat foglalkozol vele.

2023. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!