Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan készültek a 70-es évek...

Hogyan készültek a 70-es évek diszkó slágerei? Használtak rendes hangszereket?

Figyelt kérdés
Elképzelhetetlennek tartom hogy csak számítógépen összedobtak egy számot mint manapság.
2023. aug. 28. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mi az, hogy! nem pusztán "használtak rendes hangszereket", hanem gyakran komplett vonós szekciókat, fúvós szekciókat alkalmaztak. épp ezért a 70-es évek klasszikus diszkó számait iszonyat költséges volt előállítani, de hát nem volt mese, akkoriban ez volt a divat, aki labdába akart rúgni a popszakmában, annak ehhez kellett alkalmazkodnia.
2023. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
egyébként számítógépen összedobni egy számot, ahhoz hangszeres tudás szigorúan véve valóban nem kell, számítógépes és zenei tudás viszont igen (már ha azt akarod, hogy szóljon is valahogy)
2023. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70es években, számítógép, gondolkodjunk már kicsit
2023. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3



Miért?Bőven létezett már akkoriban számítógép...

2023. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Igen, a hetvenes években létezett már számítógép. Olyan teremnyi. Személyi számítógép nem volt.
2023. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Akkoriban még annyira elmaradott volt a zeneipar, hogy még ipar sem volt. Emberek tudtak verset (!) írni, mások meg tudták mi az a felső dó, szinkópa, négynegyed stb. A zeneszerzés, dalszövegírás egy szakma volt anno, amit meg lehetett tanulni. Aztán vagy megmaradt valaki tisztes iparosnak, vagy művészi fokra vitte.
2023. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

#4 számítógépek már jó ideje léteztek, de a digitális zene bevett módszerei még csak kialakulóban voltak.

korábban egyrészt a tisztán szoftveres digitális zene létrehozásához szükséges számítógépes kapacitás csak ímmel-ámmal állt rendelkezésre

másrészt mert a számítógépek nagyon drága és különleges eszközök voltak, melyek használata komoly (és eléggé speciális) szakértelmet kívánt.

2023. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7%

5

"Igen, a hetvenes években létezett már számítógép. Olyan teremnyi. Személyi számítógép nem volt."



Hát azért a hetvenes években nem csupán csak óriás gépek voltak.Már léteztek azokban az időkben kisebb,akár személyi számítógépnek nevezhető masinák is. De tessék:

[link]

[link]


[link]

2023. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8. Igazad van! Én 1995-ben váltottam reprodukciós fényképészből DTP operátor munkakörre. Windows 3.1 volt rajta, valami hihetetlenül kis operatív tárral. A videókártya talán 2 megabájt volt.

Ha címlapképet retusáltam, ha csak néhány pixelnyit elmozdítottam a látható részt a monitoron, elmehettem pisilni, és nem biztos, hogy újra kirajzolta, mire visszatértem.

A szintetizátorokat lehet számítógépnek nevezni? Szerintem nem igazán.

A hetvenes években voltam a rádióban, és csoda dolgokat mutattak. De minden-minden analóg volt. De csak keverni, szűrni, rögzíteni tudtak, zenét szerezni nem.

2023. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8 5-ös kissé túloz, nem csupán óriás gépek voltak, de a kisebbek sem voltak sokkal egyszerűbbek

a személyi számítógép kezdemények pedig gyerekcipőben jártak, a kezelésük nehézkes, az áruk pedig horrorisztikus volt. (a belinkelt masinát GÉPI KÓDBAN kellett programozni)

ez igencsak messze van attól, hogy valami egy elterjedt és bevett technológia legyen. a személyi számítógépek terén ez a folyamat a 80-as években ment végbe.

2023. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!