Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárpedált vegyek,...

Milyen gitárpedált vegyek, hogy tudjak váltani a clean és a torzított hangzás között játék közben?

Figyelt kérdés
Egy Roland Cube 15x kombóm van, meg egy Cort vx2x gitárom. Van egy rakás szám, amit szívesen eljátszanék, de van benne váltás a torzított és a tiszta hangzás között, amihez a kombón egy picike gomb tartozik, amit zenélés közben nem tudok benyomni. Egy torzító pedál tud váltani a kettő között? Hogy működik ez a dolog? Köszönöm.
2023. szept. 3. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Boss DS-1
2023. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyszerűen hiába keresek angolul youtubeon, redditen, sehol se találok olyat, hogy lehetne ilyet. Nyomkodjam a nagylábujjammal az erősítő tetején a pöcköt?? :D

Olyat találok, hogy ha a clean-be van bedugva (vagy mi) a torzító, akkor ha bekapcsolom a pedált akkor lesz torzított, ha meg kikapcsolom akkor marad simán a kombó cleanje, ezt jól értem? Annyira frusztráló

2023. szept. 3. 09:36
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen ez a popszakma.
2023. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha valaki választ ad.
2023. szept. 3. 09:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek szimpla torzítópedálok, amiket be tudsz iktatni a gitár és az erősítő közé. Vagy vehetsz egy multieffektet, amit ugyanúgy beiktatsz, de az nemcsak torzítani tud, hanem különféle erősítőket modellezni, effekteket (visszhang, phaser, wah, stb.) hozzáadni, sőt még hangolni is segít.
2023. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A te konkrét esetedben: gitárból a kábel a multieffektbe, onnan a kábel a roland clean csatornájába.

Beállítgatod a multieffektet és mehet a zene.

Vagy: lehet létezik az erősítődhöz lábkapcsoló, ami váltja a két csatornát, ez talán olcsóbb, de rosszab lesz, mint multieffekttel.

Amúgy jól érted, a torzító pedál valóban így műxik.

2023. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi utolsó!

Szerintem olyan régi ez a cube, hogy nincs hozzá lábkapcsoló, legalábbis én nem találtam. Talán nem is olyan fajta, hogy rá lehessen kötni egyet.

Ezek szerint multieffektet érdemes vennem, több hangzás és egyszerű váltás köztük.

Nagyon köszönöm.

2023. szept. 4. 07:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen erősítőm, valóban nincs rajta lábkapcsoló-bemenet. Vagy a multieffekt marad, vagy olyan torzítópedál, amin bemenet és kimenet is van.
2023. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem minden torzítópedálon van bemenet és kimenet is? Hiszen a gitár és az erősítő közé kell kötni, ahhoz pedig kell két csatlakozási lehetőségnek lennie rajta.
2023. szept. 4. 08:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Van a már említett lábkapcsoló, amit csak az erősítőbe kell bedugni, de mivel a tiéden nincs neki bemenet, az neked nem lesz jó. Ezért írtam, hogy olyan kell, amin be- és kimenet is van.
2023. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!