Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én utálom ezt a zenei...

Csak én utálom ezt a zenei korszakot?

Figyelt kérdés

Évek óta halott számomra a zeneipar, néhány kivételtől eltekintve, 26 éves vagyok és ezer éves zenéket hallgatok, öreg vagyok már a mai zenéhez vagy számomra nem jutott fiatalon értékelhető zenekorszak, mint az 60-as, 70-es, 80-as, 90-es, 00-s évek 20-on éveseinek, akiknek millió slágerük volt minden féle kategóriaban?


Szerintem ők nem nosztalgiázhattak 50 éves zenéken, mint manapság, (Reptér...), mert állandóan jöttek a jó zenék, emlékszem amikor általános iskolába jártam, akkor a pár hete kijött számokra már azt mondták hogy régi.



2023. okt. 30. 19:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
A mostani zenék tényleg gagyik.
2023. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát, a zene az mindig ízlés kérdése. Én úgy gondolom, hogy a pop/rock zenének volt egy olyan korszaka a 70-es, 80-as években, amit nem lehet megismételni.

Viszont én minden időszakban, és most is találok nagyon jó zenéket. Ezek szinte soha nem rádióban, slágerlistákon, stb. szerepelnek. Ott valóban eléggé alja zenék vannak. A pop zene az én szememben is mélyponton van, de az nem mérvadó. Mondjuk pop és pop között is nagy különbségek vannak, mert itthon gyakran nem is hallani a (számomra) legjobb előadókról, míg külföldön elég neves helyeken lépnek fel (KEXP, NPR, stb.).

A streaming szolgáltatók szerintem nagyon jó platformot kínálnak ahhoz, hogy hozzáférj a kevésbé ismert előadókhoz. Szerintem tök megéri egy Spotify vagy Youtube Music előfizetés.

2023. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek veled, szerintem 8-10 éve haldoklik a zeneipar! Manapság is vannak elszórtan nagyon jó zenék, de csak töredék, közel sem annyi, mint az elmúlt 70 évben bármikor! Egyre kevesebb az ihlet, a popzenék is egyre monotonabb hangzásúak, és hangulatos minőségi zenék helyett inkább a felkapottságra mennek rá az előadók és producerek!

Azért azt jólesik látni, hogy mostanában elővesznek pár régi retrozenét is, mint például Korda György - Reptér, vagy “A Király” sorozat kapcsán Zámbó Jimmy számait, de amúgy sajnos ezek sem szolgálnak inspirációként ahhoz, hogy modernebb stílusban a régi hangzásvilág legyen a legnépszerűbb!

Mikor 2014-ben sokszor hallgattam a Wellhello - Apuveddmeg c. számát, nem gondoltam volna, hogy az az időszak már a tényleg minőségi és hangulatos tömegzenék végnapjai! :(

2023. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Dinnye2 ***** válasza:
85%

Szerintem ez az egész a te saját zenei stílusodtól függ. Vannak ma is eszméletlen jó énekesek, akiket én szeretek, de lehet, hogy te nem. Ez szerintem se a korszakoktól függ.

(Amennyit játszották Flowers-t a rádióban, az viszont már szinte pofátlanság, de azért jó szám)

2023. nov. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
33%

Egyetértek kérdező, én 25 vagyok, de én is megragadtam, a 80-as, 90-es évek és 2000-es évek elejének zenéinél. Ezek a mai, gyakorlatilag számítógépen készített mind egyforma tuc-tuc számok egyáltalán nem vonzanak. Nem is marad fenn manapság már sokáig 1-1 zene, az összes megy egy évig, aztán tűnik el a süllyesztőben.

Magyar oldalon szintén... nem is értem, hogy az ilyen Halott Pénz, Majka, meg Azariah hogy vonzhat ennyi embert, hogy teltházas koncerteket adnak. Full semmilyen a zenéik...

2023. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!