Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárt szeretnék...

Elektromos gitárt szeretnék vásárolni de nem tudom hogy Cort vagy Epiphone legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok kb 4 éve gitározom de eddig még csak akusztikusaim voltak és most szeretnék váltani

Cort-ból 2 van ami tetszik x100 és kx100

Epiphone-ból pedig SG special VE


A gitárok rock and roll és hard rock sítusban lennének használva

Aki ismeri ezen típusokat kérem segítsen!



2023. okt. 31. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Cort azon szériáinak nincs valami jó hírneve én azt kerülném.

Az az Epihpone nem lehet rossz, de érdemes kipróbálni hangszerboltban.

De én erre a stílusra Stratocaster-t vennék mindenképpen.

Squier Affinity Stratocastes-t pl.

2023. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyi lenne a keret? Azért kérdezem, mert 4 év gitározás már egy komolyabb időtartamnak mondható, tudhatsz már egyet s mást, vagyis szerintem megérné egy sokkal jobb minőségű hangszerbe befektetni, ami akár évtizedekig veled lehet.

Epiphone esetében például ott az SG Standard, ami olyan 200 ezer körül mozog.

A Cort helyett én is inkább a Squiert javasolnám, a Classic Vibe szériák már elég jónak mondhatóak, olyan 170 ezerbe kerülhetnek.


Ha viszont az árak miatt csak az általad említett gitárok jöhetnek szóba, akkor minőség alapján egyértelműen az Epiphone a jobb választás, de egy hangszerboltos kipróbálás sosem árt.

2023. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem. A Fendernek van egy classic vibe 70 stratocastere ami konkrétan brutál jó és azt.
2023. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hasonlítható össze, még menzúra hosszban is van különbség. A dupla hídi szedők az alap, ha torzított gitárhang kell.


Ha a gazdasági részét nézzük, akkor csak azt tudom mondani minden eddigi hozzászólóval szemben: az a dolog, hogy olcsó vagy drága gitárod van, sokkal kisebb különbség, mint a van gitárod vagy nincs.


Ettől még az előzőeknek igaza van, de a pénz nagy úr.


Van egy csomó teszt, aminek a megtekintését nagyon javaslom. Nem írhatom/linkelhetem ide, mert reklám, de írsz üzenetet és segítek.

2023. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbáld ki mielőtt megveszed, és érdemes körülnézni a használt piacon is. Ha hagyományos rock and rollt játszol, akkor ajánlom az Ovation gitárokat, ha modernebb hard rockot, mondjuk Van Halent, akkor az Epiphone gyártott régen superstratokat, amiket bagóért meg lehet venni manapság.
2023. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Én is 4 éve gitározom. Én egy no-name pár ezres stratocasteren kezdtem, 2 évvel később vettem egy Cort CR100-as gitárt, ami hasonló amiket Te felsoroltál. Őszintén nekem a szívemhez nőtt a gitár sok emlék miatt. A fret-ek megmunkálása szerintem gagyi, a magasabb hangoknál rezeg, tompa a hangja és bend-eknél nagyon rezeg, szóval szólózni nem jó rajta, nagyon zavaró. Nem mondom, hogy minden Cort gitár rossz, de mai áron ez a gitár 98 ezer körül mozog, és messze nem ér ennyit.


Így én inkább az Epiphone-t venném. Nem tudom milyen szinten játszol, és természetesen ez az anyagiaktól is függ, de én 4 év után ajánlanék már esetleg magasabb árban gitárokat, mert szerintem sokat számít abban az árban már a minőségbeli különbség. Esetleg egy Squier Affinity szériás gitárt mondanék, de szerintem az Epiphone-k sem rosszak, így ha azok közül választasz, én inkább azt preferálnám.

febr. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Persze az is lehet hogy az én Cort gitárom egy selejt modell volt, így azt mondanám, hogy próbáld ki hangszerboltban és nézd meg neked hogy tetszik.
febr. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!