Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Régi koreai gitár vásárlása?

Régi koreai gitár vásárlása?

Figyelt kérdés

Jófogáson találtam egy 1986-ban készített, Applause Kaman GTX-20 típusú strat forma gitárt, amit a jó állapota ellenére elég jó áron, 30 ezer körül kínáltak. Már lebeszéltem az eladóval egy talit holnapra, hogy kipróbálhassam, de mindenek előtt érdekelne az itteni gitárosok véleménye is.

Szóval mit gondoltok, lehet jó vétel egy ilyen gitár?



2023. nov. 9. 22:57
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:
Soha nem hallottam meg rola, es ketlem, hogy sokan ismernek, mindenesetre gyorsan utanakeresve 175 - 200 dollarokert latom menni, igy a 30 ezer tobb, mint korrekt ar. Ennyiert nyilvan csodakat nem var az ember, de pont ezert nem is hiszem, hogy hatalmas csalodas lenne. Egy dolog: a hurmagassagot erdemes lesz beallitani/beallitattni, mert a kepeken, amit neten talaltam, kb egyontetuen az latszik, hogy az egekben van ennel a gitarnal.
2023. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Direkt rákérdeztem erre az eladónál és szerencsére a nyakmerevítő és a babák is jó állapotban vannak, ráadásul a felső nyereg sem túl magas ezen a darabon, szóval a magassággal sem lesz elvileg baj.

Azon aggódtam csak, hogy rétegelt lemezből van a teste, de ennyiért valószínűleg nem lehet jó tömör testet kapni.

2023. nov. 9. 23:16
 3/13 Mojjo ***** válasza:
@2: Elektromos gitar. Termeszetesen van jelentosege a test anyaganak, de nem ugy, mint egy akusztikusnal. Ha ugy amugy rendben vannak a hardverek, jok a hangszedok, jo az elektronika, akkor nem lesz hatalmas hatrany a retegelt test.
2023. nov. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 Köszi!:) Igazából a hangszedők előbb-utóbb mindenképp lecserélődnek majd, mert én ilyen EMG mániás vagyok, a lényeg csak annyi lenne, hogy a test ne legyen rossz állapotban. Mondjuk ha '86 óta így megmaradt, akkor valószínűleg nem fog elpusztulni egyhamar...
2023. nov. 9. 23:26
 5/13 anonim ***** válasza:
A Koreai gitárok általánosságban jók, a hangoló kulccsal szokott gond lenni, az elég tré mindegyiken.
2023. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Volt a kilencvenes elején rétegelt koreai stratom. Nem volt vele baj.
2023. nov. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jaja, általában rétegelt az enyém is ilyen volt viszont ennek ellenére meglepően jól érezte magát.
2023. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:)
2023. nov. 12. 12:29
 9/13 A kérdező kommentje:
A 4es kommentemet máris javítom: nem fogom kicserélni a hangszedőket.:D Óriási pozitív csalódás ez a gitár, gyönyörű hangja van, ráadásul high gain torzításnál sem zúgnak zavaróan a pickupok, amin nagyon meglepődtem. A tone potik kicsit recsegnek, de ezen kívül minden nagyon szuper. Azt még nem tudom, hogy a kulcsok mennyire hamar hangolódnak el, de majd az is kiderül.
2023. nov. 14. 10:50
 10/13 anonim ***** válasza:
A kulcsokkal sem lesz baj, ha az első pár percben rendben voltak. Sikerült beszerezned egy 'soseadomel' gitárt. Mivel ennyi pénzért nem szabad megválni tőle, főleg, ha jó. Grt, jó zenélést!
2023. nov. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!