Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Manapság miért lett rosszabb...

Györffykee kérdése:

Manapság miért lett rosszabb a metálzenei színtér?

Figyelt kérdés
Manapság miért lett rosszabb a metálzenei színtér? Oké, ez szubjektív de szerintem mindannyian egyet értünk abban hogy a 70s, 80s, 90s és 00's évek metál zenéi sokkal jobbak voltak. lehet hogy egy kicsit a nosztalgia beszél belőlem mivel mostanában én is kezdek boomeresedni (pedig fiatal vagyok) de nekem ez az újabb, kicsit elektronikusabb metál hangzás (Bring Me The Horizon, Sleep Token szerű számok) nem jönnek be. Azt hiszem ezt mathmetál-nak vagy math-nek hívják (vagy DJENT de nem vagyok teljesen tisztába) és szerintem nagyon más már mint egy jó Black Sabbath vagy KoRn. Miért van ez? Hogyan jutottunk a menő, dark-os hangzástól az ilyen metál zenékhez?

jan. 7. 06:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Öreg vagy, ezért gondolod így.

A Korn és a többi nu banda ugyanígy kib.szta a biztosítékot azoknál, akik brit heavy metál új hullámán vagy thrash metálon szocializálódtak, és drasztikus szakítás volt a korábbi hangzásvilággal.

jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon nem Djent-nek hívják, nekem úgy tűnik hogy felületesen ismered a műfajt. Ha jól ismernéd meg sem született volna ez a e kérdés.

Djent az ez:

https://www.youtube.com/watch?v=LvLMaL0THhw

vagy éppen ez:

https://www.youtube.com/watch?v=pFKSiOkRzb4

Amiket felsoroltál azok metalcore-t játszottak, a mostani korszakukban meg már nem is metalt szóval...


A kérdés többi részei:

70-es években nagyon kezdetleges volt a műfaj még, kétlem, hogy akkor több és jobb minőségű metalalbumok érkeztek volna, mint akár csak ebben a szűk évtizedben.(Mastodon, Orbit Culture, Cattle Decapication, Dying Fetus stb. albumjai)

80s egyértelműen a műfaj csúcspontja volt, 90s elején is volt benne erő, de ha nincs akkor és ott a Pantera akkor megszűnt volna a műfaj a grunge és glam metal oltárán.

Ott azért születtek elég gyenge alkotások is.

00 az meg a nu-metal korszaka volt, elég vitatott és sokan máig nem fogadják el a metal műfajban.

Egyértelműen nekem csak a 80s és a 90s eleje tűnik erősebbnek.


Utolsó 2 sorra reagálva:

A metal minden egyes alműfaja él manapság, ma is játszanak Black Sabbath-os epic doom metal-t(lásd pl. Sorcerer) sőt a Sludge Metal-t is tovább vitték(pl. Crowbar).

A KoRN a mai napig aktív banda és elég erős anyagokkal rukkolnak el, de ha ez nem lenne elég, ez a műfaj is eléggé telített.(pl. Lacuna Coil, Code Orange, In Flames stb.) Ez most már inkább alternative metal, mint Nu-Metal.


Szóval amit le tudok vonni konklúziót, hogy az internet egyes adottságait nem használtad ki. A metalban pedig tényleg igyekeztek minden irányt életben tartani a depressive post-metal-tól egészen a european power metal-ig kb. minden működik a mai napig.

jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Bár igaz lenne, hogy alakulnak új, fiatal irányzatok, amik az öregeknél kiverik a biztosítékot! De nem ez a helyzet. A Bring Me The Horizon is régi, mint a szatyor. A szakma túlnyomó része évtizedek óta önismétlésben rekedt, a maradék pedig útkeresésben kavarog és képtelen identitást kialakítani.
jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2, köszi, azóta már rájöttem de nem lehet a kérdéseket se javítani se kitörölni.


A többieknek pedig köszönöm a válaszokat, de én így is úgy érzem hogy ma már népszerűbbek a metalcore számok és kicsit háttérbe szorultak a régebbi bandák amik a régebbi stílusokat képviselik

jan. 7. 18:23
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ma már kimondottan nyers metalcore nem nagyon van. Sok hatást kaptak a progressive metal-ból, vagy az elektromos zenei eszközökből(techno, dance stb.). De ez a folyamat már a Dark Tranquility-val, Cynic-kal megindult, csak az utóbbi időben bontakozott ki.

De az a szép ebben a műfajban, hogy nincsenek korlátai és szabadjára engedhetik a zenészek a kreativitásukat. Nyilván nyitott fül kell hozzá.

Bár hozzátéve vannak bandák akik már 30-40 éve ugyan azt játsszák, szóval így ebben a formában mindenki jól jár.(meg sokszor megturnéztatják a régi albumokat, lásd Slipknot, vagy Decapitated pl. idén)

jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
"Nye-nye-nye miért nem olyan minden, mint régen?". Ezzel a gondolkodással Black Sabbath se lenne. A művészetet nem lehet konzerválni, mindig jönnek az újfajta ötletek, kísérletek. Metál szempontjából az utóbbi 10-20 év a legjobb, mert nem egy uralkodó irányzat van, ami háttérbe szorítja a többit, hanem párhuzamosan megy egymás mellett minden, ami szem-szájnak ingere. Az, hogy nem tudsz mit kezdeni a választékkal, és kimazsolázni belőle, ami neked kell, nem a kínálat gyengesége.
jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon boomer kérdés. :D Ma is születnek zseniális lemezek, csak nem a mainstreamben kell keresni.
jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Az öregedésben van valami. Nekem a teljes zenei ízlésem megváltozott idővel.

Régen Metallica, Slipknot, Korn most meg már Mozartot, Beethoven-t hallgatok. Nemrég néztem vissza pár Slipknot koncertet, és így az én koromban már óvodásoknak, komolytalan hülye gyereknek tűnnek.


Pedig az öregem mondta, hogy idővel majd úgy is kinővöm a metált mert az gyerekeknek való, akkor még nem hittem neki, végül csak igaza lett.

jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
A 72 éves Rob Halford is nagyon gyerek.
jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mik ezek a "válaszok"? Nem azt kérdeztem hogy ki mennyire öreg vagy hogy fikázzátok a metált. Az utóbbi két válasz kicsit felcseszett de csak hogy letisztázzam: Tini vagyok, és attól hogy a régebbi zenéket szeretem attól még nem vagyok boomer, bár a mai világban már rendesen annak érzem magam, és nem csak a zene miatt.


Nem szeretek a válaszolókkal vitázni de: #7-es válaszát még elfogadom (főleg a ":D" miatt xD) mert mondott valamit és én sem azt mondtam hogy ma már nincsenek jó zenék de #8-as és #9-es válasza hogy jön ide?

jan. 11. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!