Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Újonnan beállított elektromos...

Újonnan beállított elektromos gitáron fél hanggal való lehangolás után rezegnek az érintők, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két napja lett beállítva a gitárom, ott E standard-re lett, de direkt megkérdeztem hogy fél hang még belefér-e 10-es vastagságú húron lehangolásba, ott azt mondták az még igen. Utólag megbántam, mert lehet E flat-re kellett volna akkor "beállítani."


Én E flatban (fél hanggal le) szeretek játszani mert kényelmesebb a bending, meg egyszerűen nem olyan kemények a húrok számomra úgy. Jelenleg kibszott bosszantó, hogy fizettem egy beállításért, és rezeg ebben a hangolásban. Egyébként standard hangolásban nincs rezgés, csak így... (És nem, nem minimális rezgésről beszélek amikor erősen pengetsz, hanem ez az olcsó hangú, bosszantó csilingelés)



jan. 13. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit otthon is tudsz tenni, hogy egy kisebb imbuszkulccsal magasabbra állítod a húrokat.
jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Állíttasd be arra a hangolásra, amiben használni fogod.
jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták, megpróbàlhatod a mm törtrészével fennebb emelni a húrokat. Nagyon a határon lehetnek most, ha normàl hangolásban még nem rezeg, de fél hanggal lennebb igen.
jan. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!