Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Digitális zongora szintetizáto...

Digitális zongora szintetizátor funkcióval?

Figyelt kérdés
Milyen típust érdemes venni? Jelenleg van egy pianinóm, és egy 1000 éves digitális zongorám. Olyant szeretnék, amin a játékérzet közelít a zongorához, viszont ha buli alkalmából előkerűlne, akár mulatóst is lehetne rajta játszani. Használtan venném, max 350 ezret szeretnék érte adni-

#vásárlás #zene #szintetizátor #zongora #korg roland, yamaha, casio, kurzweil
jan. 15. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Helló! Itt, az árukeresőn van egy útmutató hogy hogy találj egy neked való digitális zongorát:

[link]

jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de inkább saját tapasztalatokra lennék kíváncsi. Az Árukeresőn minden túl egyszerű és tökéletes.
jan. 15. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem igazán tudom, mire gondolsz?


Mert:

Egy hordozható digitális zongora általában 88 vagy még 73-as billentyűs és néhány hangszer hanggal rendelkeznek. Szintetizátorok, meg 25-88 billentyűsökig fordulnak elő és általában rengeteg hang/hangszín van bennük, de ezek sem igazán zongora érzetűek. Persze jó drágán közelítik a zongora játékérzést.

A mulatós játszás esetén gondolom kisérőautomatikás (dobgépes) hangszerre gondolsz. Ezek meg általában 5 oktávosok és 61 billentyűsök, de nem igazán alkalmasak ”zongorázni” és játékérzetre sem olyanok. Yamahákat ismerem és vannak olyan hangszerei, amik ötvözik a zongorát és a dobgépeshangszert. A CVP, egy fix, szekrényes és a hordozható DGX modellek. Egy új CVP elég drága, de egy új DGX-et már kaphatsz más 350 ezer körűl. Pl.: [link]


Létezik hasonló a Rolandnak is és sok más gyártónak, de ezeket nem ismerem.

A DGX-nek egy GHS kalapácsmechanikás billentyűik vannak, nem mondom, hogy annyira tök zongorás érzés, de játszhatók. Igaz állítható a billentésérzékenysége 5-be, de mégsem olyan, mint egy igazi pianinó vagy zongora.

jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól érted! 🙂 Amolyan kettő az egyben hangszer kellene. Még a válasz elött kinéztem a dgx670-et. A GHS mechanika zongorásabb, vagy esetleg valami mást keressek?
jan. 16. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A #3-as vagyok!

Sejltettem, hogy ilyesmiről lehet szó.


DGX-nek a GHS mechanikája nem rossz, de nem is a legjobb.

Mit értek ezalatt?

Yamaha GH3 vagy újabb billentyűik a Yamaha digitális hangszerek legjobb billentyűzete. Ezek felett, már hibrid hangszereket vagy rendes kalapács (NWX) hangszereket gyártanak. DGX a GH és a GH3 alatti kategória, amin zongorázni lehet, de nem mindenkinek megfelelő. Ha valaki rendes zongorabillentyűhöz szokott, annak ez nem lesz jó.

- 1. Érzésre teljesen más, mint egy igazi akusztikus hangszeren játszani.

- 2. Ha nem óvatos valaki, hamar ”szétveri” a billentyűt. Ne fog ”szétesni”, de pattogni, ropogni fog, ami zavaró lehet.

Van ismerősöm, akinek sok éve van ilyen billentyűs hangszere és rengeteget játszott vele (bulik, lagzik, stb), ropog, de működik.


Ez a billentyű elérhető a Yamaha legtöbb belépő szintű digitális zongorán. A GHS kiválóan alkalmas akár kezdő zongoristák számára.


Ha hasonlítani szeretném a billentyűgyártókat és termékeiket, akkor a Fatar TP/ 400 Wood talán a leg jobb, ami szimulál egy akusztikus zongora billentyűjét.

Ettől még a Yamaha GH3 is elmarad, nem beszélve a GHS-ről. A kérdés, hogy Te milyen szintű billentyűt szeretnél? Mert nagyobb igénybe vétel esetén nem feltétlen lesz jó a GHS billentyű hosszútávon.

Én például, a Tyros 4 alatt egy Dexibell Vivo S7-et digitáliszongorát használok. Ennek a billentyűzete egy Fatar/TP40 M. De a Fatar/TP/9-es Studiologic NumaCompact2-es billentyűzet is nagyon jól kezelhető, akár a Tyros 4-hez is.


Gondolkodhatsz pl. egy dobgépes, akár 5 oktávos hangszerben és alá egy jó zongora vagy Midi billentyűzetben. Én évek óta így használom a hangszereket.

Szeretek zongorázni, de dobgépezni is. A Yamaha CVP-k nem csak drágák, de nem is mobilok. Ezért ötvöztem midikábelen keresztül a két dolgot, dobgép és zongora.

jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!