Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bárki meg tud tanulni zongoráz...

Bárki meg tud tanulni zongorázni? Már felnőtt vagyok, nem túl késő elkezdeni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem zongoraművész szeretnék lenni, csak szeretnék megtanulni egyszerűbb klasszikus darabokat játszani, esetleg néhány gyerekdalt a gyerekeimnek.

(Sajnos rövidek az ujjaim, tudom hogy így nincs esélyem rá, hogy bármit eljátszhassak.)


Hallásom van, bár nem tökéletes, viszont a ritmus- és ütemérzékem sajnos katasztrofális. De nagyon szeretnék zongorázni már gyerekkorom óta. Szerintetek érdemes próbálkozni vele, költeni a hangszerre és oktatóra, vagy az én esetemben felesleges pénzkidobás lenne?



jan. 17. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem igen.
jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ujjak hosszának semmi jelentösége, ez nem tudom, miért ennyire elterjedt téveszme!

Egy teljesen átlagos kézzel a legtöbb egyszerü darabot el lehet játszani, nagyon kevés olyan van, aminét problémát okozhat esetleg.

Elvileg meg tudsz tanulni valemennyire, gyerekdalokat minden gond nélkül el tudhatsz játszani, meg egyszerübb mutatós darabokat is.

Viszont feltétlen kell hozzá tanár, aki megtanítja az alapkéztartást és alaptechnikákat, illetve tud darabokat is javasolni.

Ha tényleg van kedved - és ebbe beletartozik , hogy naponta legalább fél órát kell gyakorolni ahhoz, hogy legyen értelme -, akkor egy évet mindenképpen szánj rá, addigra meglátod, hogy szerinted mennyire megy.

jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adod fel, akkor persze.
jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő elkezdeni!
jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg lehet,egy tanár és jó pár hónap.
jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Sokan képesek megtanulni játszani, azonban kevesen képesek túlhaladni a tanultakon és valódi előadóvá válni...
jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PMC Wagner ***** válasza:
56%
nem kifogásokat kell keresni hanem elkell kezdeni ha érdekel
jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!