Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek milyen lett a...

Szerintetek milyen lett a "művem"?

Figyelt kérdés

Ma reggel azzal a gondolattal ébredtem, hogy nekem valami ilyesmit kéne alkotnom. Mestermű nem lett, de tesztnek elmegy.:D

Műfaji besorolást nem igazán tudok mondani, valahol félúton helyezkedik el a metalcore és a gregorián közt, ami már önmagában érdekesen hangzik, de nem feltétlen rossz értelemben.

A készítés annyi volt, hogy fogtam egy sima chord progressiont, felgitároztam egy basic riffet, hozzá dob+basszus, illetve egy szinti paddel némi atmoszférát is teremtettem. Utána a ChatGPT-vel irattam egy latin verset, ebből létrehoztam a gregorián kórust, végül master és kész is.


[link]


Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek milyen lett! Jöhet savazás, poénkodás, bármi.;)



jan. 17. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nincs véleményem róla, én ilyet biztos nem tudnék csinálni.

De a gregorian köntösbe öltöztetett folk metal már régen ki van találva, egyes zenekarok mint pl apocalypse orchesta fényévekkel előtted járnak ebben a stílusban.

De mondom, én nem játszom hangszereken, nem fikázni akarom.

jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég random ez így. Szerintem kevesebb gitár több lenne, főleg olyasmire gondolok, hogy legalább valami djentszerű szaggatottsággal adja már meg a módját az állatkodásnak, de halkabb is bőven tudna lenni. A dobok akárhonnan is jönnek, kuka. A gregoriánt fel se lehet ismerni, olyan halk, meg persze szétcsapja a gitár folyamatosan. Ha telefonban ujjongva elmondanád, mire készülsz, teljesen jól hangzana, gondolom itt az implementáció lehetett kissé, hm, nehézkes.
jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Valószínűleg a kórus nélkül valami ilyesmi lenne.:D

#2 Tudom, sajnos újat kitalálni nagyon nehéz, de nem is ez a cél, csupán kipróbáltam, hogy működhet-e egy ilyen projekt. David Lynch mondta egyszer, hogy sokan ott rontják el, hogy nagyon újítani akarnak, pedig egy régi mesét is el lehet meséltetni újra egy új mesélővel. Talán majd egyszer én is elmesélem a saját sztorimat ebben a műfajban.:)

jan. 17. 18:42
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Ez az 5 perces mix-master eredménye.:D A dobos dologra viszont felkaptam a fejem, mert a superior drummer djent kitet használtam, ami nem egy népszerűtlen plugin, sokan videós alkalmazta.
jan. 17. 18:47
 6/11 A kérdező kommentje:
*sok videós
jan. 17. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az ötperces mix sokkal kiegyensúlyozottabb szokott lenni jó kezekben, pont előnyére válik, hogy nincs idő jóra hallgatni.
jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen latin vagy nem latin szöveget nem lehet kivenni, bár ha chatGTP akkor úgy sem kár érte. Amennyiben a gregoriánt hallani, akkor az nem gregorián.


Igazából többmindent nem érdemes róla mondani, mert egyelőre egy négyütemes riff rosszul megcsinálva. Nincsen érékelhető produktum, vagy nem hallani.

jan. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Háttérzenének mondjuk el tudnám képzelni egy videójátékhoz. Önmagában nincs eleje vagy vége. Jól szól egyébként a gitár a (szintetizált ?) kórussal. Lehetne kicsit változatosabb, hogy önálló zeneszámként megállja a helyét, de ötletnek nem rossz.
jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van, egyébként egy videójátékhoz tényleg jól passzolna!
jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!