Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hátrány lehet annak,...

Milyen hátrány lehet annak, ha basszusgitáron nagy a húrtávolság (húrmagasság)?

Figyelt kérdés
jan. 17. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Kényelmetlen.
jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! - És, az túlzás lehet, hogy a nyak-állításkor maximálisan úgy állítottam (a nyakat), hogy a legnagyobb legyen a húrtávolság (húrmagasság) az első érintőnél?
jan. 17. 22:56
 3/6 A kérdező kommentje:
...mindezt azért, hogy kevésbé rezegjenek a húrok...
jan. 17. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 Ez konkrétan azt jelenti, hogy a fogólap végén már centikkel a normális felett vannak a húrok? Mert ha igen, akkor már több a gond, hiszen például a hangszedők kevésbé érzékelik a húrok rezgését, tehát kisebb a kimenti jelszint. Illetve nem tudom elhinni, hogy kényelmesen tudsz játszani, ami hosszú távon rossz technikához vezethet.

#3 Akkor miért a basszust választottad? Gitárnál még értem, de minden egyes basszusgitáron rezegnek a húrok...

jan. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Nem centikről lenne szó, csak miliméter... Talán másfél... De lehet hogy csak egy. Valójában ennél jobban nem is tudom úgymond kitekerni a nyak csavart hogy ennél nagyobb legyen a távolság az első érintő és a hur között.

Azt mondod minden basszusgitáron rezegnek a holnap

Ennek egyfelől örülök hogy nem csak az enyémen és én ebből problémát csinálok

Másfelől amikor interneten nézek ilyen dolgokat nem szoktam hallani hogy rezegnének a húrok... Bár nekik gondolom ás az erősítőjük meg az egyéb berendezéseik effekt ilyesmi... Mit gondolsz?

jan. 18. 07:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért a basszus gitárt választottam (körülbelül két éve) (amikor nyugdíjba mentem 65 évesen) - mert azon nem kell olyan intenzíven játszani mint szóló gitáron.... Meg alapból tetszik a basszusgitár hangja (basszus).
jan. 18. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!