Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tanácsolnátok nekem ebben...

Mit tanácsolnátok nekem ebben a helyzetben? Megéri megpróbálni?

Figyelt kérdés

Kisgyerek koromtól kezdve érdekelt a zene, mint hobbi, az utóbbi időben pedig egyre komolyabbá vált az érdeklődés, majdnem minden szabadidőmet ennek áldozom. Nem vagyok zenész, csak amolyan hobbista, aki magának készít minden féle zenét.:)

Nemrég történt, hogy poénból készítettem egy elég komor hangulatú, rap-szerű alapot, ami egészen tetszett. Olyannyira, hogy készült belőle több is, amikre teljesen véletlenül egészen jól passzoltak azok a dalszövegek, amiket még évekkel korábban írtam. Aztán jött egy hirtelen gondolat, hogy talán itt a kiugrási lehetőség.

És itt jön a problémám, ugyanis úgy érzem, hogy valami jót alkottam, de mégsem vagyok benne biztos, hogy érdemes ezzel kezdeni valamit.

Nem akarnék belecsúszni a mostani magyar rap/trap zsánerébe, hiszen én kínosan ügyelek arra, hogy legyenek melódiák, értelmes legyen a szöveg és legyen benne valódi hangszer is. Magyarán több akarnék lenni, ennek ellenére mégis azokhoz az előadókhoz sorolnának, akiket ki nem állhatok.


Mit gondoltok, mi lenne a legjobb döntés?



febr. 13. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Zenére nem igazán lehet építeni megélhetés terén, az hogy Pogány Indulónak vagy Azariah-nak bejött nem azt jelenti, hogy mindenki sikeres lesz.

Ha van jó anyagi alap és nincs akadály érdemes megmutatni olyanoknak, akik ebben a szakmában vannak, hátha látnak benned potenciált.

Meg esetleg a Youtube-ra is érdemes feltölteni.

febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Azt gondolom valamit lehet kezdeni vele, de nem, nem megélhetés szinten.



A partnerem metálos, basszusgitározik. Van zenekara, eljárnak próbálni, koncerteznek a kis helyi zenei scénában. Van nekik egy bandcampjük.


Póló és valami CD csináltatás éppen készülőben.



De inkább pénzt visz el, mintsem csinál.


Pénz a próbaterem, a hangszerek, programok megvétele és karbantartása.

Pénz elutazni a szórakozóhelyre, ahol nem is mindig pénzben fizetnek, van, hogy egy kis hordó sört kaptak csak.


Az álom az az, hogy a zenekar visszahozza azt, amit belefektettek. Esetleg az országon belül egy turné.

Az, hogy ez el is tartson főállásban bárkit is, utópia.



Nem tudom a rap zene mekkora rajongói tábort jelent, de az a sejtésem, hogy a metállal ellentétben fontos, hogy értsék miről szövegelsz, igaz? Lehet benne melódia, de gondolom a tartalom az ami viszi az egészet a hátán? Vagy az átlag hallgat mondjuk észt vagy török rap számokat?



Magyaroszág pici, és ez nem egy világnyelv. Ergó a magyar rap scéna mérete eleve limitálja azt, hogy mekkora lehetsz egyáltalán.

febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Abban biztos vagyok, hogy nem főállásban próbálnék zenészkedni, mert egyrészt nagyon nehéz, másrészt onnantól folyton nyomás alatt lennék, hogy újabb dalokat írjak és adjak ki.

#2 Igen, abszolút szövegalapú a műfaj és igen, a zene kevésbé érdekes. Ezért is gondolkozok ezen, hogy érdemes-e belefektetni annyi időt a dalok szép kidolgozásába, ha mások értéktelen zenével és értéktelen szöveggel is tudnak érvényesülni.

Funfact egyébként, hogy én is metál dalokat írok alapvetően, csak sajnos eléggé erőtlennek érzem őket, ezért kísérletezek más stílusokkal is.:D

febr. 13. 12:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát akkor ha van kedv meg nem anyagi motiváció, akkor mi itt a kérdés?


Anyagilag ne vállald magad túl, de ha élvezed, érdemes csinálni mint hálószoba projekt is.



Más emberek pl a falmászásba fektetnek bele, ez a hobbi is lehet drága, ha mindenféle érdekes sziklákat meg falakat akarsz meglátogatni.



Nem kell minden hobbiból side hustle-t csinálni. Csak megutálod.

febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azon kell görcsölni hogy mások mit gondolnak. Töltsd fel Youtubera spotifyra aztán vagy felkapják vagy nem. De legalább elmobdhatod, hogy megpróbáltad.
febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki bátran! Ha szükséged van pár tanácsra, vagy megmutatnád a zenéd, írj rám, én szoktam feltörekvő előadókat megmutatni párszáz emberes közösségnek.
márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, kezdd el YouTubera feltenni
márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem akarok senkinek a véleménye ellen szólni, de ha felteszed a netre és elérsz egy 20-30 ezres megtekintést(ami nem nehéz), akkor már simán megélhetsz ebből.
márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!