Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most kezdtem a zongorázást ,...

Most kezdtem a zongorázást , szerintetek mennyi idő megtanulni a moonlight sonata 3rd-t?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ezen videó alapján gyakorlom be:

https://www.youtube.com/watch?v=BV7RkEL6oRc


De az a sebesség nem megy. Mennyi idő kb mire ilyen szintre megtudom tanulni? tételezzük fel hogy most csak az első 13sec-ig tanulom csak de azt a sebességet mennyi idő után fogom tudni tartani?


ápr. 11. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
A zenének nincs sebessége. Tempója van. Amit csinálsz az meg hülyeség.
ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vmg ***** válasza:
Ha most kezdted 0-ról a zongorát és ezen videó alapján akarod megtanulni akkor kb. soha.
ápr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 én mertem feltetelezni hogy a tempót és a dinamikát másolja és kottából játszik. :D
ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így tanultam meg gitározni is és az is meg :) Úgy tanulok ahogy nekem gyorsabb és nekem így jobb a tanulás.. nyilván nem fogok nekiálni évekig szenvedni azzal hogy eltudjam olvasni a kottát :) valamint azt is kihangsúlyoztam hogy most kezdtem. Eddig egy zenét eltudtam játszani 2 hónap latt megtanultam és mág majdnem tudom melyik milyen hangot nyomok le. Ne magyarázzátok be nekem a ti módszereiteket. Az volt a kérdés hogy mennyi idő kelhet azzel a sebességgel eljátszani azt amit.
ápr. 12. 22:45
 5/7 A kérdező kommentje:

1#

Amit te ideírtál az a hülyeség. Ha hülye vagy ne kommentelj :) Gondolom azt se tudod mi volt a kérdés.


Nem akarok profi lenni ,ez egy hobbi nekem. Ezt elfelejtettem leszögezni

ápr. 12. 22:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz darab, szerintem ha most kezdted. Ha le is tudod játszani a szinte biztos nagyon rosszul fog hangzani, de persze ha csak hobbiból csinálod akkor hajrá :)) szerintem ha egy hónapig gyakorlod mindennap, ugy ahogy leirtad,.akkor már jelentős haladást fogsz elérni. deén javasolnék egy skálázást a gyakorlás mellé, hogy ügyesedjem az ujjad. keress rá hogy hogyan kell skálázni, 3-as ujjad után aláteszed az 1-est, első lépésként az már fejleszteni fogja a technikádat :) a Moonlight Sonata első része egyébként jóval könnyebb, ha azt tanulod, akkor az inkább vezet sikerélményhez :))
ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Köszönöm 😊
ápr. 14. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!