Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek zongorázni nehezeb...

Szerintetek zongorázni nehezebb megtanulni, vagy programozni?

Figyelt kérdés
Némileg hasonló tevékenységek... De pl. aki mindkettőt elsajátította, mit tapasztalt?

2019. aug. 27. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Már miért lennének hasonló tevékenységek? Mert nyomogatsz valamilyen billentyűt? :D


A két dolognak semmi köze nincs egymáshoz, éppezért összehasonlítani őket teljesen értelmetlen. De azt hiszem, szarul zongorázni pont olyan könnyű megtanulni, mint szarul programozni, ha ez válasz.

2019. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Kb. mint a biciklizés meg az autóvezetés. Mindkettőben előremész az úton, de teljesen más készségek kellenek hozzá.
2019. aug. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
20%
A zongorázás nehéz, de örömteli és megkönnyíti a dolgot, ha van hozzá némi tehetséged. Alapból a zongorázás jobb agyféltekes dolog. A programozás logikai, memóriai, bal agyféltekes dolog, amihez rengeteget kell magolni is töménytelenül, közben át is látni, uh. Na nekem ez nem megy. De valaki meg biztosam fordítva van vele. Én se értem, mi köze a kettőnek egymáshoz :D
2019. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Programozni nehezebb, mert a billentyűzeten több a billentyű, mint a zongorán. Viszont a zongorán a billentyűre nincs ráírva hogy melyik melyik. De a zongora szebb. Nehéz kérdés. :) Ha az érdekel hogy melyikbe vágj bele, a válasz attól függ, hogy hány éves vagy. Zongorázni 10 éves kor felett elkezdeni az évek múlásával egyre esélytelenebb. (van aki 4 évesen kezdi)
2019. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

én szintetizátoron próbáltam eljátszani dallamokat, kisebb-nagyobb sikerrel és mellette 14 éves korom óta foglalkozom programozással


ég és föld


a programozáshoz logika kell, sok-sok tudás, ismeret

a szintetizátoron való játéknál a kezemben vannak az ütemek és a hallás után tudom sokszor, hogy mi következik


a közös keresztmetszete az lehet, hogy programozóként sok dolog a "kezedbe tárolódik", pl rövidítések, szavak, kifejezések


if() {


}


for() {


}

...


és ehhez hasonló dolgok

persze így leírva annyira nem átlátható, hogy miért is a "kezemben tárolódnak ezek"


ez az összehasonlítás olyan, mint hogy pecázni, vagy rajzolni könnyebb megtanulni

2019. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Kicsit sem hasonló tevékenységek.
2019. aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Oboázni a legnehezebb!
2019. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Neked miért vannak állandóan ennyire debil kérdéseid?

Téged ezért fizetnek?

2019. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ferences Edit, szerinted mikor allitjatja valaki, hogy megtanult zongorazni? Ha meg tudja nevezni mindegyik billentyu hangjat? Ha vegig tud potyogni egy a-moll skalat? Ha hibatlanul vegigpotyog 10 fele skalat? Villamszeruen megszolaltat 10 fele akkordot? Ha el tudja jatszani a boci boci tarkat? Ha hibatlanul eljatssza a bonyolultabb Haydn darabokat? Ha szerzett par sajat dalt, esetleg komolyabb zongoradarabot? Ha profi szinten tud improvizalni egy jazz-eggyuttesben??!


Szoval, hasonlo kriteriumok alapjan legyszi ird mar korul a programozas eseten is az elsajatitast, hogy legyen ertelme a kerdesednek! ;D

2019. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem tudom, én csak kérdezem
2019. aug. 28. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!