Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van még olyan ember rajtam...

Van még olyan ember rajtam kívül aki gyűjti az eredeti heavy metal cd-ket? Nekem kb.4000 db van. Várom hasonló emberek válaszát.

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 21:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21:06 Ja, az első válaszoló vagyok :) Elnéztem. Nekem ez most egy ilyen hét...
2011. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én meg tényleg a 2. válaszoló vagyok :)

Sajnos igaz, hogy most nincs összetartás... 22 éves vagyok, benne vagyok, látom. Egy időben volt rá lehetőségem, hogy koncerteket szervezzek, így megismertem zenészeket, köztük olyanokat is, akik tényleg ismert zenekarokban játszanak évtizedek óta. Hihetetlen, miket hallok tőlük, hogy mi megy szakmán belül is. Amire ők maguk is mondják, hogy régen nem volt így.


A rajongók közül meg sokan nem becsülik meg az értéket. Meg a minőségre se adnak. Olyan lerontott minőségű mp3-akat hallgatnak, hogy az hihetetlen. Ami ettől is rosszabb: sokan meg sem hallják, hogy mennyi minden kiesik azokból. A koncertek is sokaknál csak arról szólnak, hogy jól berúgjanak és pogózhassanak. Kivétel persze akad bőven, de mégsem a többség. Egyre kevésbé van kedvem koncertekre járni, mert hihetetlenül primitív emberek vannak. Sokszor már kapunyitás előtt csont részegek. Egyesek még meg is lopják a kedvenc zenészüket, csak hogy valami ereklyéjük legyen tőle (sajnos ez teljesen komoly!).


Bocsánat, hogy kicsit hosszú lett, de ez most kikívánkozott belőlem. Remélem változni fog a helyzet. Végül is, mi tehetünk ellene. Főleg az én korosztályom és akik utánam jönnek. Én igyekszem.

2011. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nos,egyetértek veled.Régebben tényleg más volt minden.Az ember jól érezte magát egy koncerten,nem a részeg pogózókat kellett kerülgetni,hanem a zenére figyelni.Én sem megyek már koncertre,sajnos ez már más világ.Volt egy nagyon jó sztorim,ami egy Black Sabbath koncerten történt.Vége volt az előzenekar(Axxis)műsorának,ami ugye egy német Helloween szerű csapat,majd vártuk a "teremtőt".Mellettem dülöngélt egy "rajongó",majd felkiáltott:Apám,de rohadt jó volt ez a Black Sabbath!Nos,tisztelet a kivételnek,ez jellemzi ma sajnos a koncertre járó fiatalokat,ivás,őrjöngés,másnap meg nem tudja hol volt.Nem beszélve arról az élményről,amiről lemaradt. Amúgy az mp3 letöltés számomra nem teljesen elítélendő,legalábbis egy fiatal rajongótól semmiképp.Tőle még nem várható el,hogy mindent megvegyen eredetiben,de egy igazi rajongó úgyis megtesz majd mindent ezért.A minőségről ne beszéljünk,komoly cuccal rendelkező emberek ezzel úgyis tisztában vannak.Inkább pár gondolatot leírnék,ahogy én látom.A régi nagy csapatok(Judas priest,Iron Maiden,Deep Purple,Black Sabbath,Metallica,stb.),mára nagyon eltértek a kitaposott ösvényükről.Engem ez zavar.A Maiden utolsó 5 lemezét már nem bírom végighallgatni.Nem tudom,de én nem hiszem hogy ezek a csapatok a megélhetésükért zenélnek még mindíg,hátha új rajongókat szereznek.Vannak együttesek(Running Wild,Motörhead,AC/DC,stb.)akik semmit nem változtattak a zenei világukon,mégis imádjuk őket.Vagy szerintetek én vagyok lemaradva?Meg itt van sok új nagyszerű banda,akik két-három kiváló lemez után kifújnak(Sonata Arctica,Rhapsody,Hammerfall,Firenote),ezt még tudnám sorolni.Mintha a mai együttesek kevesebb kreativitással bírnának,mint a régi nagyok.Persze,tudom,nehéz már bármi újat is kitalálni,de vannak együttesek akik a régit felhasználva,de új köntösben remek lemezeket készítenek,és ugyan az embernek néha beugrik az eredeti dal,de annyira jó hogy hiába,az ember fejében rögzül.Hú,nagyon belelendültem,remélem nem haragszotok,csak az én munkám és környezetem nem nagyon teszi lehetővé hogy erről a nagyszerű zenéről beszélgessek valakivel,ezért jutott eszembe a net.Az én generációm már szintén családos,rá nem érő emberekből áll,a fiatalokkal meg max.arról lehet beszélni hogy mennyire rúgott be a diszkóban,és a kedvenc előadója valami kimondhatatlan nevű techno sztár vagy mi a halál.Bízom benne,hogy egy ötven éve felé közeledő családapát nem tartotok túl öregnek,hogy fiatal rajongókkal egy kicsit társalogjon.Bár én úgy gondolom,a zene nem korhoz kötött.Mára ennyit,üdvözlök minden metal rajongót,sziasztok.
2011. jan. 14. 23:23
 14/23 anonim ***** válasza:

Az mp3 letöltést én sem ítélem el. Nekem itt azzal van a gondom, hogy azon belül milyen minőségűt képesek hallgatni (128 kbps és alatta lévőt tölt le, mikor le tudna egy 320 kbps-t is), és ezek után elítél egy zenekart vagy albumot. Ha van lehetőség a jobbat választani, ráadásul ingyen, akkor miért nem teszi? A különbséget kb. úgy tudnám érzékeltetni, mintha választani kéne egy többszörösen másolt, koncerten készült kalózfelvétel (na jó, ez a 128-asra még nem érvényes, amennyiben eredeti CD-ről lett begrabbelve) vagy egy eredeti kazetta közül úgy, hogy mindkettő ingyen van. A kalózfelvétel lett a szerencsés nyertes, majd a meghallgatása utána a zenekart le lesz hurrogva, hogy milyen pocsékul játszik. Közben a fele hang kiesik, amit játszottak.

Én csak a ritkaságokat töltöm le rossz minőségben, mert azoknál sokszor nincs választási lehetőség.


Magyarországon a rockzenekarok nem csinálnak pénzért újabb albumokat. Nem keresnek vele annyit, hogy megérje. 1 kivételt tudok, akik jól megélnek belőle: a Tankcsapda, de róluk mindenki tudja ezt. Bár ők is inkább a koncertekért elkért horribilis összegekből élnek. Külföldön meg lehet élni belőle, de szerintem a nagy zenekarok többsége, mint pl. az Iron Maiden, nem a pénzért zenél és ad ki újabb albumokat.


Amúgy én szívesen elbeszélgetek bárkivel bármiről, kortól és nemtől függetlenül.

2011. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igen,én is ezt írtam a Maiden kapcsán.A letöltésről még annyit,hogy te is láthattad a kérdésemnél hány cd-m van ami eredeti,és annak ellenére hogy megértem a fiatalokat ebből a szempontból,azért az együtteseknek is igazat adok.Ez olyan,mintha valaki ellopná az én ötletemet,én meg hoppon maradok,mert alig profitálok belőle.Ha meg már letöltés,vannak úgynevezett flac,ape formátumok,amik szinte veszteségmentesek,mert azok nem 320,hanem 1200 körül mozognak,majdnem mint egy wav,ami 1400 körül van,és ezekben az egyben lévő dalok szétvágva sincsenek.De egy eredetit nem múlja felül semmi,én még bakeliteket is szoktam venni,mert néha jobban szól mint egy cd.
2011. jan. 15. 00:48
 16/23 anonim ***** válasza:

Azért vannak olyan zenekarok, akik tudnak változtatni, és sikeresek maradni egyszerre ( http://www.youtube.com/watch?v=1I5aa8roEf4). Szerintem a változásra szükség is van. Ha valami egyszer jól sikerült, akkor az jó, de ami azt majmolja, már csak rosszabb lehet.


A másik meg az eredeti cd vásárlás. Én szívesem támogatnám a nekem tetsző zenekarokat a pénzemmel, de tudom, hogy egy cd árából a zenekar 10%-ot se kap meg. Akkor már inkább elmegyek a koncertjükre a lemez árából.


De érdekes ez az üzletpolitika. A Nine Inch Nails "The Slip" című lemeze volt az, ami toplistás eladású lett az amazonon letölthető formátumban (tehát a pénzért csak letölthetted a számokat, fizikai lemez nem járt), annak ellenére, hogy a megjelenéstől a mai napig letölthető ingyenesen és legálisan vagy 5 féle formátumban az együttes oldaláról. Tehát ingyen adják, mégis profitálnak belőle.

2011. jan. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Az igaz,hogy az együttesek 10 százalékot kapnak,de ez csak Magyar együttesekre vonatkozik,nem egy elismert külföldire.
2011. jan. 15. 11:17
 18/23 anonim ***** válasza:
Első újra :) Én rettenetesen kiakadtam, mikor feltolták Endre hírhedt repatarurgyánját... Meg a "rajongók" beszólásain is kiakadtam. Anno azért bármi történt egy rock koncerten, az olyan volt, mintha egy családban történt volna, az onnan nem került ki, nem került tovább. Az új generáció, az új rajongók... ezzel előttem le is vizsgáztak. Csak mert ha szeretek valakit, akkor nem teszek vele ilyet, hogy felnyomom a netre. Persze akkoriban még net sem volt, de ha lett is volna, biztos vagyok benne, hogy annak idején senki se tett volna ilyet. Mellesleg meg amúgy sem ciki. Tegye mindenki a szívére a kezét! Ki az, aki nem itta még egyszer sem öntudatlanra élete során! Tinik válasza nem ér!
2011. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A zene letöltéshez kapcsolódva:

http://www.youtube.com/watch?v=TJ5iHaV0dP4

2011. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A repatarurgyánnal az a gond, hogy még mindig téma. Más magyar rockénekesekről is készültek hasonló felvételek, de azokat 1-2 éven belül elfelejtették. Érdekes módon Endrével kapcsolatban is feledésbe merült egy másik felvétel. Tudtommal csak az a 2 koncertjük volt olyan, ahol Endre nem tudott normálisan énekelni, mert annyira berúgott. Vannak olyan nagy magyar zenekarok, ahol ez jóval többször előfordult, mégsem szapulják őket.Azt vettem észre, hogy amióta újjáalakította Endre az Ossiant, sokaknál sikk őket utálni. Persze úgy, hogy az új számok közül jó ha 1-2-t hallottak.
2011. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!