Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan működik az AUTO TUNE?...

Hogyan működik az AUTO TUNE? és tulajdon képpen mi is az?

Figyelt kérdés

igazából az alapján amiket hallottam róla az jött le, hogy géphangot csinál, és kijavíja a hangodat..

(meg hogy kanye west... :P )


hogyan működik ez az AUTO TUNE??


2011. jan. 30. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Az autotune az, ami miatt Justin Bieber tud "énekelni"
2011. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

értem, bár nem értek vele egyet, de igazából az érdekel, hogy hogyan működik...


szóval, hogy hogy lesz a rossz hangból jó?? meg az egész program..

2011. jan. 30. 21:41
 3/14 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=jON5yjNDM_U&feature=channel


szerintem "egész jó" .... és nem géphangnak tűnik...

2011. jan. 30. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Autotune arra való, hogy az apró intonációs hibákat korrigálni lehet vele. Minél rosszabb az alapanyag, annál gépiesebb lesz a végeredmény. Tehát csak végső esetben célszerű használni.
2011. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan, hogy Kovaxos mondja.

Csak az a baj hogy sokan nem csak az apró intonációs hibákra használják, hanem az egész éneket ezzel csinálják szinte.

Tehát igen: Az az auto tune az, ami miatt Justin Bieber és még NAGYON sok sztár. Kanye west-tel kezdve, úgy hallod mintha tudnának énekelni :)

2011. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Elég nagy idiótaságokat mondtatok itt.

Igen, az autotune kijavítja a nem az adott skálán szóló hangokat. Viszont nem akkor használják általában (az említett esetekben sem), ha valaki nem tud énekelni. Egy normális stúdióban úgy is meg lehet csinálni ezt az effektet, hogy a hallgató semmit nem vesz belőle észre. És nem akkor hallatszik erősebben, ha több a fals hang, hanem ha erősebben szabályoz a használt szintetizátor. Tehát ha elég erősre van belőve, akkor tökéletesen kiénekelhetsz minden hangot, akkor is gépies hangzása lesz. És ez a lényeg. Ezért használják. Hogy gépies hangzása legyen a vokálnak. Ratyiság, ja.


(Viszont tényleg nem értem, hogy ha valaki nem ért a témához, például nem tudja hogyan programoznak egy ilyen effektet, vagy hogyan alkalmazzák stúdióban, akkor minek szól bele.)

2011. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha én felveszek egy éneket, ami pld. G maj skálára illeszkedik, és a kedves, drága énekes egy kicsit elcsúszik pld. a D hangon, ami annyit jelent ,hogy D és D# közé esik a hang, akkor nem fogom cseszni a drága időt azzal, hogy énekeltetem a lurkót este 10-ig. Autotune-al korrigálom azt az 1-2 hangot, csak annyira, hogy ne legyen gépies. És lesz...rom, hogy mire jó, és mire nem. Zenész vagyok, nem szoftver szaki...
2011. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, és:


"Auto-Tune is a proprietary[2] audio processor created by Antares Audio Technologies. Auto-Tune uses a phase vocoder to correct pitch in vocal and instrumental performances. It is used to disguise off-key inaccuracies and mistakes, and has allowed singers to perform perfectly tuned vocal tracks without the need of singing in tune. While its main purpose is to slightly bend sung pitches to the nearest true semitone (to the exact pitch of the nearest tone in traditional equal temperament), Auto-Tune can be used as an effect to distort the human voice when pitch is raised/lowered significantly.[3]"

2011. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Ja. Ez kábé ugyanazt írja le, amit már többen is megállapítottunk. Mindez nem változtat azon, amit leírtam. Én tudok úgy vokált korrigálni, hogy ne legyen szükség komoly (vagy semmilyen) autotune használatra, így feltételezem, hogy egy Justin Bieber mellett dolgozó hangmérnök/producer is képes rá.

Ebből kiindulva elég egyértelmű szerintem, amit leírtam.

De amúgy akkor próbáld ki, hogy raksz egy jó erős autotune-t a hangodra, és tisztán elénekelsz valamit. A hangunkban mindig vannak olyan felhangok, amik nem illenek tökéletesen egy skálába sem. Ezt szabad füllel senki nem fogja hallani, viszont egy viszonylag erősebb (nem is az, hogy eőrsebb, de itt már tényleg komolyan bele kéne mennem a programozásielvbe) autotune már javítja, ezért az "akadást" már hallod.

Egyszerűen ilyen hatást akarnak elérni, és kész. Mondjuk ez talán még rosszabb, mintha tényleg a fulltehetségtelen énekeseket javítgatnák ilyen módon.

2011. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...


69%-os látom, érted ezt az egészet.. akkor lehet tudsz még segíteni: mondjuk itt van ez a Fluor szám... ő nem énekes... pop/hip-hop/elektro stílusú.... mindegy.... de akkor ebben az énekes részt hogy csinálták?? itt auto tune van ugye? ezzel igy meg lehet csinálni, hogy egyenltes legyen a hangja?? vagy ehez kell valamennyi "hang" is?? alatta a refrénnél megy egy hang, azt Brasch Bence énekli, gép hangja van.. vagy ugy csinálták hogy Bence hangjának aaaaz alapjára?? rakták rá Fluor hangját?? bocsi, nagyon nem vágom ezt, de érdekel... köszi, ha válaszolsz/válaszoltok.. ;)


itt a szám: http://www.youtube.com/watch?v=8EGHLM57YIg

2011. febr. 8. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!