Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kezdjek el gitározni?...

Hogy kezdjek el gitározni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és nagyon meg szeretnék tanulni gitározni, nem régiben megkaptam anyukám régi gitárját, amin anno még ő szeretett volna megtanulni. Én több sikerrel szeretnék majd járni, ő sajnos feladta.

Tehát nem tudom, hogy kéne elkezdenem. Zeneiskolában esetleg, mondjuk én sajnos még a szolmizálással is bajba vagyok néha!?

Vagy magántanár?..csak azzal pedig az a problémám, hogy nincs túl sok pénzünk, és nem szeretném ezzel is anyukámat terhelni. Esetleg ha Újpesten valami olcsóbb tanárt tudna valaki?

Mindenféle ötletnek nagyon örülök, és a válaszokat előre köszönöm!?

Hogy/hol kezdjem el? Zeneiskolába lehet ilyen idősen is beiratkozni? Hogy működik ez?


2011. febr. 25. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Antikváriumba, vagy valahol, vedd meg a gitáriskola című könyvet. Ez egy A4-es méretű füzet/könyv, és gitártab van benne, szóval nem kell szolmizálni tudni, a legalapabbaktól nagyon jól elmagyaráznak mindent. És/vagy netről töltsd le a Guitar Pro című programot.
2011. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Daweee000 ***** válasza:

Az alaptechnikákat megtanulhatod a gitartanfolyam.hu-n

Számokat tanulhatsz az ultimate-guitar.com-ról szedett tabokról plusz Guitar Pro nevű proggal

Ha meguntad más számait játszani, megtanulsz skálázni és improvizálni a gitariskola.hu nevű oldalról.

A sorrend opcionális, én így csináltam(om), ennek ellenére nem árt időnként megmutatni magad gitáros ismerősnek, hogy jól csinálod-e a dolgokat, mert a rossz beidegződéseket sokkal nehezebb kijavítani, mint eleve jól megtanulni (ezért lenne ideális a tanár, de ha problémás, akkor a gitartanfolyam.hu is jól leírja hogy mit hogyan, de azért jó ha van időnként kis kontroll)

Egyéb kérdés? :D

2011. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! (=

Sokat segítettetek :)

Daweee000: Most egyenlőre nincs, de esetleg ha eszembe jutna még valami, később is feltehetném? :)

2011. febr. 26. 11:02
 5/6 Daweee000 ***** válasza:
Persze, erre való az oldal :D
2011. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szevasztok! :)


A kérdező mellett én is kérdeznék valamit!


Én most gitárvásárlása előtt állok, szeretnék megtanulni gitározni!


De megkérdezném, hogy a Guitar pro miért jó? Vagyis miben segít?

2011. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!