Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért torz a basszusgitár kombóm?

Miért torz a basszusgitár kombóm?

Figyelt kérdés
Van egy Harley Benton HBW-20-as kombóm. A hangjával nem vagyok igazán megelégedve. A tekerőkön középre állítottam mindent, hogy azért halljam is, de elég torz rajta a hang. Vadi új eszközről beszélünk, nem hibás vagy ilyesmi. Passzív elektronikájú Johnson basszusgitárom van. Van esetleg tapasztalatotok vagy ötletetek?
2011. márc. 27. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha középre állítod, milyen a hangerő? teljesen tűrhető, hangos, vagy süketítő? Mert az én Fender kombómon ha maxra van állítva, de a tortítás nincs bekapcsolva, akkor is torzít. És milyen mértékű a torzítás? Mert kevés torzítás szerintem mindenhol szóba jöhet, de ha jobban torzít, akkor linkelj hangfelvételt, hátha úgy tudok jobbat mondani.
2011. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az igazság az hogy sem az erősítőd, sem a hangszered nem csúcskategória. Sajnos a hangja mindkettőn múlik, és eléggé lefelé húz. Amit tehetsz, hogy a magasakat megvágod, és a mélyet feltekered, így nem lesz annyira torz, de a pattogás is elmúlik (egyénfüggő hogy ki mit szeret, nekem a nyers basszushang jön be, jó sok magassal).
2011. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

harley benton egy sz@r,vegyél marshallt vagy ENGL

Johnson is sz@r,vegyél helyette ESPt

2011. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!