Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Ti mit csináltok,...

Gitárosok! Ti mit csináltok, ha az ujjaitokat nagyon szétszedik a húrok?

Figyelt kérdés
Most vagyok abban a "stádiumban" mikor tiszta sebesek az ujjaim...mit lehet tenni? Van bevált praktika? Előre is köszönöm szépen:)
2011. márc. 29. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagy kibírni úgy, hogy naponta csak 10-10 percre veszed elő. Bár ha tiszta sebesek az ujjaid, akkor lehet, hogy néhány napot is ki kéne most hagynod. Mást nem nagyon tehetsz, ki kell várnod azt a pár hetet, miután már eléggé megkeményednek az ujjaid.
2011. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lassan 12 éve gitározom, és oktatok is néhanapján, de a legfontosabb, amit a többi gitárosnak mondani tudok az az, hogy ha fáj, akkor valamit rosszul csinálsz. Így hirtelenjében két tanácsot tudok adni, hogy a sebesedést elkerüld: játék előtt használj húrápolót a húrjaidra, úgy jobban siklanak rajta az ujjaid, és kevésbé fáj amikor játszol. Kettő: Nem megfelelő a húrkészleted. Játssz egy vastagabb szettel (akárr 11-essel), az kevésbé vág.
2011. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamit rosszul csinálsz.Volt nekem nyáron 1 hétig szinte folyamatosan toltam (volt,hogy 3 napja nemaludtam) és csak a bőr jött le az ujjaimról,csak a jobb kezemen a középső ujjam sebesedett kicsit a tappingtől.

Fogjad le lazábban nem kell szorítani,ha erősítőn tolod akkor is jól hallatszik.

2011. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Már elég régiek a húrjaim, le is kell őket cserélnem, valószínűleg az a baj:P
2011. márc. 29. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem éppen a vékonyabb szettek vágják kevésbé a kezemet. Kevesebb az anyag bennük, kisebb feszítés kell ahhoz, hogy a bundhoz nyomd, rugalmasabbak, ezért kevésbé vág, viszont halkabb a hangja. Azt a sztereotípiát pedig tanárként el kellene oszlatnod, hogy csak azért mert vékonyabb valami az jobban bevág. Itt a feszítés mértéke és az ebből következő rugalmatlanság sokkal többet számít.
2011. márc. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Thurston ***** válasza:
Játszol tovább, és majd keményedik bőr az ujjaidon.
2011. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!