Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 szem unoka! Szétszedik a...

1 szem unoka! Szétszedik a nagyszülők! Hol a határ?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyszülők 300 km laknak 2 hetente megyünk. A köztes időt a másiknál töltjük hétköznap 2 szer + hétvégén 1 nap. Lassan azt érzem nekem kell megfelelni azért hogy az ők unokázhatnék igényét kielégítsem. Ha nem megyünk nem mennénk akkor még nekem lenne lelkiismeretfurdalásom, hogy nem láthatják miattam unokájukat.


Ti milyen gyakran látogatjátok a nagyszülőket?


2011. máj. 13. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közel laknak,de tuti nem utaznék 2 hetente ennyit.

ők is jöhetnének ha látni akarják,ne ti hurcoljátok szegény gyereket örökké.

2011. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ok nem tudnak jonni?

Hozzank minden hetvegen jon az egyik nagyszulo,hozzajuk evente 3-4szer megyunk,nem laknak messze(25km)de ok konnyebben mozognak mint mi igy ok jonnek.

Masik nagyszulo egy utcaval arrebb,ok minden nap jonnek.

2011. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 300 km-re laktak a nagyszuleim (a masik nagyszulok pedig 600-ra, raadasul masik orszag, igy oda 2-3 evente! jutottunk el sajnos). Edesanyam tanarno, igy az iskolai szuneteket mindig a nagyinal toltottuk. Szerintem 2 hetente 600km-t cancokazni eleg faraszto es koltseges, arrol nem is beszelve, hogy rendesen kikapcsolodni se lehet -igaz, azt nem irtad, hogy mennyi idore maradtok. Nem lehet valahogy megoldani, hogy ritkabban mentek, de akkor tovabb maradtok?

24/N

2011. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ritkábban, mint ti:) Az egyik mama az utcánkban lakik, de heti 2-szer megyünk csak. Ő talán havonta egyszer jön el.

A másik mamát havi egy-két alkalommal látjuk, pedig csak a szomszéd faluban lakik. Ő fél évben egyszer jön el.

2011. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néha a nagyi is jöhetne hozzátok, egyrészt kéthetente megtenni 2x300 km-t sok és fárasztó, költséges, na meg így esélyetek nincs egy nyugodt családi hétvégére, nekem biztos hiányozna.


A nagyszülők ráadásul ha 65 évesek elmúltak, ingyen vonatoznak, úgyhogy néha ők is mehetnének...


Én külföldön élek, a szüleim kb. 6 hetente repülnek hozzánk, mi évente max. 2-szer megyünk haza, a másik nagyi itt él a városban, de ő sem várja el, hogy én kerekedjek fel a gyerekekkel, hanem eljön ő (hacsak másképp nem beszéljük meg előre).

2011. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg szerintem, én ennyitől megzavarodnék.

Nálunk anyósék kb havi 1 alkalom (általában 1 délután).

Apukám+nője 2 hetente (szintén csak egy délután, kb 3-tól 6-ig).

Anyukám külföldön él, így ha néha itthon van, akkor szinte egész nap nálunk van, de az más tészta.


Nálunk apám (+nője) volt a szűk keresztmetszet, ő akart állandóan itt lenni nálunk, őt nagyon le kellett állítani.


Hétköznap alig látják a gyerekek az apukájukat, muszáj hogy legyen csak-apás hétvége, amikor nem jönnek vendégek, vagy nekünk sem kell menni sehova. Muszáj, hogy legyen olyan program, ahova csak mi négyen megyünk, a mi családunk.


Gyerekkoromban úgy volt, hogy szombaton mindig az egyik nagyszülőkhöz mentünk, vasárnap meg a másikhoz. Érdekes, mert most apám lógna rajtunk, de kiskoromban ő akadt ki, hogy soha nincs egy szabad hétvégéje, és ő lázadt fel, hogy mostantól nincs ennyi nagyszülőzés, és onnan csak havonta egyszer találkoztunk a nagyszülőkkel (max 2-szer).


Én a helyetekben biztos nem utaznék el 2 hetente, hanem csak 3-4 hetente, a másik párost meg nem minden hétvégén fogadnám, hanem ritkábban, ők úgyis járnak hétköznap.


Muszáj, hogy együtt legyetek édeshármasban is.

2011. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kenyelmes ez neked, akkor mindenkeppen valtoztass. Eleinte furcsa lesz, de ha okos emberek, akkor meg fogjak erteni. Roviden, nem bantoan, oszinten elmondod, hogy ti egy csalad vagytok, neked is van dolgod, mashova is szivesen mennel, stb, nem akarsz mindig hozzajuk jarni.


Nalunk a rendszer:

egyik nagyszuloparos kozel, masik bo 300 km-re.

A kozeli nagyikhoz altalaban hetente egyszer mentunk (ez ugy kozel, hogy kocsival kb 20 perc, busszal kb 2 ora, ket gyerek van, igy utobbit en nem vallalom be). Viszont akkor aznap egesz nap ott vagyunk. A ferjem reggel elvisz bennunket, dolgozni megy, munka utan ertunk jon, 1-2 orat ott vagyunk es furdetesre hazamegyunk. En kozben altalaban elszaladok ide-oda egyedul, elintezem a dolgaimat.

Ha valamiert megsem megyunk, akkor anyosom szokott eljonni hozzank egy fel napra, vagy felmegyunk hetvegen a ferjemmel egyutt egy fel napra.


Az en szuleim laknak tavol, hozzajuk ket havonta megyunk masfel-ket hetre. Mert kb kethavonta a ferjem munkahelyen bo egy hetes kaosz van, elszamolasi idoszak, ilyenkor hajnaltol keso estig dolgozik, nem is latna bennunket, csak aludni jar haza. Ilyenkor szoktunk mi elutazni.

2011. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk anyósomék laknak 250 km-re, anyuék kemény 7 km-re! :)

Most megyünk elöször anyósékhoz ( 9 hónapos a lányom), ők jöttek eddig 2 alkalommal!

Anyuékhoz heti 1x, vagy max 2x megyünk, de ők is jönnek kb. havonta 1-2x.

Szerintem ti nagyon sokat utaztok, ahogy más mások is írták, sokba kerül, és rendkívül sok idő!

Azt az időt a gyereketekkel kellene tölteni hármasban, nem utazni...

Persze ez magánvélemény, de a nagyszűlők menjenek, igenis, ne ti!

Egyébként meg szerintem a gyereknek sem tesz jót az állandó utazás, szép fokozatosan szokjatok le erről!

2011. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukám 150 km-re lakik, 15 éve, amióta eljöttem tőle, évente 4-5 alkalommal találkozunk.

Most lehet, hogy az unoka miatt ez emelkedni fog, de nem sokkal.

Férjem anyukájáék egy metró vonalon laknak velünk, eléggé kezdenek már ideszokni. Remélem azért kéthetente be fogják érni :-)

Én magamnak való vagyok, nem az a nagycsaládos tipus, megőrülnék a helyedben.

2011. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!