Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Guitar Proba ezt, hogy lehet...

Guitar Proba ezt, hogy lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés

Beírtam egy szám riffjét,kb 10-15 hang,utána egyből neki kellene kezdenie egy másiknak,de ahogy ott beírtam van az a kis választóvonal vagy mi,és amikor vége annak a riffnek vár egy másodpercet és csak akkor megy tovább.

Az egész tab része piros és mindenhol ezt csinálja.

Hogy lehet ezt megoldani?

Ja és lenne még valami,csatornát pluszba,hogy lehet hozzáadni pl basszust meg a dobot?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. ápr. 21. 22:26
 1/9 A kérdező kommentje:
ja a sávos megvan,a dobbal az a baj,hogy van a gitárnál egy adott hang,és nem mindenhova tehetek dobot csak egy helyre.De ez a gitárnál is így van,ugyan azt a riffet nemtudom alá betenni mert csak 1 hangot enged.Ezt mivel lehet orvosolni??
2011. ápr. 21. 22:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért piros, mert nem jön ki a 4/4. Számold össze a hangok értékét, és akkor rájössz, hogy mennyi hiányzik még, vagy figyeld a riffnek a lüktetését, az is lehet, hogy nem is 4/4-ben van amit írtál. Ilyenkor át kell állítani az ütemmutatót (Ütem -> Idő beírása). A második kérdést nem értem, de ha gondolod töltsd fel data.hu-ra, vagy valahova és megnézem.
2011. ápr. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és ha mondjuk 12 hang van egy adott helyen akkor mennyire kell át állítani?

Egy kicsit rosszul fogalmaztam meg a másodikat:

Na szoval,van pl 12 hangom a gitár sávba ami a legelső.Raktam alá egy másik gitár sávot.A másik gitár sáv ugyan azt játszaná amit az első gitár sáv,de nekem nem engedi betenni az összes 12 hangot a második gitár sávba csak egy hangot enged,többet is engedne de azt már a választó után,viszont utána már teljesen más rész jönne.

Egy szóval:Míg az első gitársávba 12 hang van a második sávba ugyanoda csak 1 hangot enged.

2011. ápr. 22. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy hány darab hang van egy ütemben, hanem a hangok hossza.

Például ha írsz 4 darab negyedet, vagy 8 darab nyolcadot egy ütembe, ugyanannyi ideig fog tartani a kettő, hiába az egyik 4, a másik pedig 8 darab hangból áll.

Itt le van írva minden:

[link]

2011. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jolvan,szerintem ezt inkább hagyom xD
2011. ápr. 22. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ennél rövidebben ezt nem lehet elmagyarázni. :)
2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van ennek legalább valami értelme is?Nem igaz,hogy nem lehet normálisan leírni egy dalt-.-
2011. ápr. 22. 21:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mi alapján írjam be az időt?Már mindent próbáltam de még mindig piros.Ekkora egy f0st már komolyan
2011. ápr. 22. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyu itt az a baj, hogy fingod nincs a zeneelméletről. Anélkül elég nehéz bármit is leírni egy olyan programmal, ami 90%-ban zeneelméletből áll.
2011. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!