Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Már késő elkezdenem zenélni?

Már késő elkezdenem zenélni?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és nagyon szeretnék valamilyen hangszeren játszani, pontosabban vagy gitározni vagy zongorázni. A szüleim azt mondják hogy késő mert nem jártam soha zenesuliba és hogy akkor el kellene kezdenem szolfézsra járni, és hogy már nem vennének fel és nekem tényleg az alapoktól kellene kezdenem, egészen a szolmizálástól (ez egy délutáni suli ahova hetente párszor kellene járnom,de van külön felvételi) Szerintetek?
2011. máj. 10. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Jajjj, dehogy kell szolfézsra járni és egyéb szamárságok. Menj el a különtanárhoz, aki majd megtanít téged, ennyi. Sok rockbanda gitárosa tanít is (én is a Főnix gitárosától tanultam), és sok zenetanár tanít zongorázni különórában (ilyenhez is jártam).
2011. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem késő. Az álmaidért te vagy a felelős, ha a szüleid le tudnak beszélni róla, akkor nem érdemled meg, hogy elérd amire vágysz! Én zenélek már egy ideje, és az egész családom azzal basztat, hogy ne foglalkozzak vele, hanem menjek el dolgozni, mert ebből nem lehet megélni! De kitartok az álmom mellett, hogy a világ legnagyobb lemezlovasai közt tartsanak számon. 3 éve csinálok bulikat egyre nagyobb létszámmal, mostmár ott tartok, hogy 1500 embernek zenélek, de még mindig rosszallásukat fejezik ki, hogy nem ezt kéne csinálni, mert ez nem kemény munka! De szarok a fejükre nagyon magasról!! Nem érdekel, hogy mit akarnak, számomra csak az látszik, hogy az álmomról akarnak lebeszélni, semmibe veszik az érzéseimet és a sikereimet, és megvetnek azért, mert jobb vagyok, mint ők, és a fejüket csóválják! Keményen dolgoznak, hogy visszahúzzanak, hogy ne vigyem többre mint ők!! Erre figyelj oda, mert nagyon sok embert tartanak vissza, és beszélnek le a szülei arról, hogy azt csinálja amit szeret, és nagy ember válhassék belőle! Szóval ha szeretnél zenélni, akkor ha kell küzdj érte megállás nélkül!! Ne hagyd, hogy meggyőzzenek az igazukról, mert szó szerint a boldogságoddal fizethetsz érte!!


12 éves koromban zongorával és hegedűvel kezdtem! Szóval időben vagy, hogy elkezdd!! És ne hagyd magad lebeszélni!!


23f

2011. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
NEM KÉSŐ!! a zene az kortalan! akármikor elkezdheted, csak rajtad múlik, hogy mennyit foglalkozol vele. ha van egy kis érzéked hozzá, akkor könnyebb, ha nem akkor többet kell gyakorolni. ennyi. ha te szeretnél zenélni, NOSZA. ez az egyik legjobb dolog a világon.
2011. máj. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!