Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy elektromos gitár vásárlása...

Egy elektromos gitár vásárlásakor milyen szempontokat kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Érdemes használtat venni vagy inkább az új éri meg? Melyik az a fajta márka, ami árban is elfogadható?
2011. máj. 19. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

ha kezdő vagy akkor valószínűleg az ár a legfontosabb.

aztán a forma :P de figyelembe kell venni azt hogy milyen pickupok vannak rajta, milyen fából van, a nyaka hogyan van rögzítve, milyen híd van rajta, akarsz e tremolót, milyen hangolója van stb. ha tapasztalt leszel úgy is ezek a szempontok alapján választasz. de kezdésnek a forma meg az ár! Szerintem megéri használtat venni mert jobb márkákat is megkapsz olcsóan. vagy van olyan aki vesz egy mondjuk fender Squire-t és kicseréli rajta a hidat meg a pickupokat.

A megvehető márkák a cort, az epiphone, a fender squire, az ibanez meg a washburn. de rendelhetsz internetről is másfajta gitárt.


nekem pl ilyen gitárom van, nem olyan híres, árban átváltva kb 80 ezer volt (vagy kevesebb nememlékszem)

[link]

és azért választottam mert a Pink Floyd első albumán is ilyet használtak, meg a Led Zeppelin egyik albumán. Nagyon jól szól oldschool bluez hoz és a pickupok is olyanok amiket akartam. (hasonlít a hangja a Fender Telecasterhez de egy kicsit eltér, egyéni hangja van)

2011. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyit vegyél figyelembe,hogy működjön.
2011. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D
2011. máj. 20. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem Fender Squier Stratocaster van, hangszerdiszkont.hu-n találtam, 30 rugóért+használt Fender erősítő 10ért. keress rá
2011. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!