Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorahangoláshoz miért kell...

Zongorahangoláshoz miért kell hatalmas nagy szakmai tapasztalat, tudom hogyan kell behangolni akkor miért nem hangolhatom otthon?

Figyelt kérdés

csak zongorahangoló kulcsot kéne találnom amiből kb országonként 2 db található, maximum ezért nem fog sikerülni


de ha találnák egy olyat kb 5000huf ért akkor miért nem érdemes belekezdeni otthon


elmondom mit tudok:van hangoló kütyüm(nem gitárhangoló hanem olyan ahol megmutatja hogy ha leütök egy hangot melyik hang az(pl c hangnál jó esetbe c-t ír ki) pontosan és mennyit kell rajta állítani hogy pontosan ott legyen a hangmagasság ahol annak lenni kell)


kulcsom nincs ,de azt majd szerzek. és tudom hogy ha magasabb v mélyebb hangot akarok merre kell forgatni:D:D


mi a probléma?


2011. jún. 18. 15:13
1 2
 1/15 Thurston ***** válasza:
Hát ha be tudod hangolni, akkor nyilván semmi probléma. Én is magam hangolom a zongorámat, nagymamám kulcsával.
2011. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
igen ha betudod akkor nincs gond. csak sokan nem tudják és meg se próbálják pedig nem nagy dolog (gondolom, még soha se hangoltam be a zongorámat csak belekukkantottam, de az egy 130 éves elhangolódott romhalmaz. úgyhogy meg se próbálom.
2011. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején orgonáltam a templomban. Annyira rosszul szólt már, hogy gyötrelem volt hallgatni. Egyik barátommal elkértük a templom kulcsát (jártam gyakorolni), kiszedtük az összes sípot, sorba raktuk a földön, és egyenként kipucoltuk, kiegyengettük mindet. Nagyságrendekkel jobb lett a hangzás mint azelőtt volt. Pár hónappal ezelőtt hallottam, hogy ugyanezt a munkát elvégeztették szakemberrel, és kifizettek neki egy zsák pénzt. Ennyit erről.
2011. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) én is így gondolom


még csak annyi hogy ,kulcsot honnan tudnák szerezni?

az a gond hogy már vettem egy hasonló négyszögletes típusút ,de az nem kifejezetten zongorára volt és mikor csavartam az első húrt akkor el is törött..

kifejezetten zongorahangoló kulcsot honnan tudnád venni? győr közelében? vagy csak rendelni tudom?

2011. jún. 18. 21:09
 5/15 anonim ***** válasza:
nézz körül vaterán vagy esetleg külföldi oldalakon hátha árul valaki
2011. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

jah, már elég sokat nézegettem(vatárán csak csillagot találtam) ,de csak olyat találtam ami megrendelhető. hmm nehéz ügy


ti hogyan hangoltátok be, nektek mindig volt kulcsotok?


(nekem azért nincs mert az ismerősöm akitől kaptam(a zongorát) elvesztetteXD így jártam.)

2011. jún. 18. 22:01
 7/15 Thurston ***** válasza:

Az első találat.

[link]

2011. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a zongora hangolását hangológép segítségével, szakértelem nélkül akkor, hogyha a-moll és C-Dúr az a két hangnem, amelyben játszani fognak a zongorán.

Ekkor használható a hangológép, és valóban közel tisztán szóló zongorát kapunk - de egy kvint lesz a zongorán, amely ekkor sem lesz tiszta.


Ami fontos: zongorát soha nem tiszta hangolással hangolunk. Ezért kell hozzá szakértelem.

A zongorán a hangokat nem a megszokott hangközökkel, hanem centekre osztva kell számolni és hangolni (egy cent a félhang-távolság század része).


Nézzünk egy gyakorlati dolgot, a tiszta kvint az hét félhangnyi távolság, 100 cent tesz ki egy félhangot, ezért a kvintek egymástól 700 centnyi távolságra vannak.

Ez tök jó.


A valóságban pedig egy tiszta kvint közelítőleg 702 centnyi távolságot jelent.

Vagyis 12 kvint esetén ez már 24 centnyi eltérést jelent, amely kihallható.


Ezért kell a zongorákat jóltemperáltan hangolni, amely azt jelenti, hogy nincs egyetlen tiszta hangnem sem, de az eltérés olyan mértékű, amely nem tűnik fel egyik hangnemben sem.

2013. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Nincs véletlen egy frekvencia sablon a húrokhoz valahol neten?
2014. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

[link]


Remélem segített... :)

2015. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!