Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha valakinek jó érzéke van a...

Ha valakinek jó érzéke van a doboláshoz, ahhoz jó zenei hallás is párosul, vagy csak jó ritmusérzék?

Figyelt kérdés
Tanár, meg a zenedés hugom, és még egy dobos srác is mondta, hogy "kiemelkedő" érzékem van a doboláshoz. De az érdekelne, hogy ehhez általában párosul-e a jó zenei hallás is? Mármint énekléshez? Mert azt is szeretnék, de vhogy ugy érzem, ahhoz már nem vagyok elég kifinomult hallású. Ám ugy vettem észre, hogy akik egy hangszerhez értenek, azok általában jó érzékkel rendelkeznek a zenéhez ugy általában. Kivétel lennék? A dobolás valóban megy, autodidaktakény csináltam jó ideig, elég "kreatív" is vagyok-kül ritmusok jönnek csak ugy, hogy előtte nem is gyakoroltam őket, kezek-láb kombóban. Nagyon sok mindent kell még tanulnom, nem azért irom.. hanem az ének miatt. Mert őszintén szólva az jobban vonz...
2011. júl. 19. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Énekelj valamit a zenetárnak. Rögtön megmondja, hogy van-e zenei hallásod.
2011. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, csak most zárva a zeneiskola, szünet van. De sztem elmegyek majd. Ám csak érdekelt, hogy a kettő összefügg-e.
2011. júl. 20. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha egy dobosnak van zenei hallása. Egyrészt a dobszerkó részei sem egyforma hangmagasságban szólalnak meg. Másrészt a dobosnak tudnia kell követni a többi hangszert a zenekarban.
2011. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezek mennek... nem tudom, hogyan, meg nem is én találtam ki, hogy "tudok" dobolni, az a srác csak ugy mondta, spontán, hogy jó érzékem van hozzá. A dobtanár azt mondta, érdemes ráépíteni. Egy gitáros ismerősöm pedig egyszer megjegyezte, hogy sose gondolta volna, hogy egyszer dobolni fogok. Őszintén szólva hülyülésből fogtam hozzá, csak ugy kipróbálni erre láss csodát..! Én is meglepődtem eléggé. De el fogok menni mindenképp egy tanárhoz, lehet újra meglepődök és még hallásom is van.. de jó is lenne, nagyon szeretem a zenét, hallgatni is, de ha csinálhatom az az igazi!
2011. júl. 20. 16:00
 5/5 mbalage ***** válasza:

Nem feltétlenül jár együtt a két dolog, de ha igen, az nagy előny. Többek között Phil Collins is előjött a dobok mögül, és lám... :)


De igazából az a kérdés, hogy te mit szeretnél? Ha az éneklés jobban érdekel, akkor arra gyúrj! Az éneklés mellett nem fog ártani, hogy a ritmusokkal már jó barátságban vagy. Az pedig már csak hab a tortán, hogy a befutott énekesek jelentős részének sincs különösebb zeneelméleti tudása. Egyszerűen csak éneklik, amit éreznek.


A legjobb dobosok általában játszanak más hangszeren is, szerintem főleg azért, mert van idejük, energiájuk tágítani a zenei ismereteiket ebbe az irányba, aztán az innen szerzett ismereteiket a dobolásba is át tudják valamilyen szinten ültetni. A hazai zenei felsőoktatásban pedig felvételi alapkövetelmény a dobosoknak egy bizonyos szintű zongoratudás is.

2011. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!