Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik Rómeó és Júlia verzió...

Melyik Rómeó és Júlia verzió jobb? És MIÉRT? Valamint melyik a legrosszabb? És MIÉRT?

Figyelt kérdés

Légyszíves halgassátok végig, NE tekerjetek bele, és figyelmesen nézzétek meg minden egyes részletet! :D

http://www.youtube.com/watch?v=mAlD4cdGoqI

Az a baj, hogy ebben csak a francia, holland, német, és magyar van benne. Pedig ezeken kívűl van angol, bécsi, belga, és orosz változat is.

Ebben a videóban benne van még az orosz változat:

http://www.youtube.com/watch?v=xAVxb-P9ICA (1:02-től kezdődik)

Nektek melyik tetszik jobban? És melyik a legrosszabb? Kérlek titeket, hogy a magyart csak akkor írjátok ha a szívetek mélyén az tetszett a legjobban ne azért mert mi is magyarok vagyunk. Képzeljétek el, hogy más nemzetiségüek vagytok pl. spanyol, vagy kínai, vagy tök mind1 a lényeg az, hogy ne "magyar szemmel" nézzétek, és mondjatok véleményt. :)

Figyeljétek a színészeket, zenét, ruhát, mozgást, MINDENT. :D A válaszokat előre is köszönöm.


2011. aug. 2. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
A német nem tetszik... maga a nyelv se, de itt sem. A francia tetszik, a holland elmegy.
2011. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

összességébe véve a francia tetszett a legjobban, bár az osztrákok jelmeze szebb volt

/habár hozzám inkább a magyar változat áll közelebb a koreográfia miatt is :D/

2011. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
bocs lemaradt:D a holland nekem se jött be. maga az ének és a tánc sem
2011. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem a magyar tetszik legjobban, aztán a francia (pedig alapba idegesítő számomra egy dal franciául). A német nagyon rossz szerintem, a holland és az orosz fura kicsit,de hallgatható.

Zenében egyébként az angol nyelvet részesítem előnyben, de meghallgattam ezt angolul, és kivételesen nem tetszik,egyáltalán. :)

2011. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Kár, hogy csak 3-an válaszoltatok. :( Mindenkit felpontoztam!

Az én véleményem:

Magasan a legjobb a francia. Minden értelemben ők a legjobbak.

Szerintem a legborzalmasabb a holland. Ennél rosszabbra nem is sikerülhetett volna. A szinészek rosszak, ahogy énekelnek borzalom, a ruhájuk szintén egy ilyen műbe nem ilyen ruhát kell a színészekre tenni, a táncuk, mozgásuk nem ide ellő. Szóval az egész amit összehoztak siralmas.

A németek valamennyivel jobbak. Jobbak a színészek, zenéjük nem tetszik de a hollandhoz viszonyítva elmegy, ruhájuk tetszik az pont ide illik. A tánc koeográfia is szintén tetszik de az is csak azér jó mert nagyon sokat leutánoztak a franciáktól.

A magyar is tetszik, a színészek nagyon jók, szerintem a francia után színészek terén mi vagyunk a legjobbakk. A zene nem annyira tetsziknem rossz, de a francia sokkal jobb. A ruha sem a megfelelő a hollandnál ezerszer jobb csak elég "modern" a ruhájuk. És ez azért nem jó mert ez a mű nem a 21.században született.

Az orszok szintén tetszenek a francia után ők LENNÉNEK a legjobbak de azért csak lennének mert teljesen 1-től 1-ig leutánozták a franciát. Egyedül a nyelvet nem utánozták le mert oroszul énekelnek. Ha nem utánzat lenne akkor nagyon jó lenne. De mivel az, semmi egyedi nincs benne ezért nem is lehet értékelni.

Mégegyszer nagyon köszönöm azoknak akik megosztották véleményüket. Puszi.

2011. aug. 8. 11:46
 6/13 anonim válasza:
Szia!lehet hogy kicsit elfogult vagyok a magyar verzióval szemben de szerintem abban van a legtöbb érzelem.(pl nézd meg mercutio halálát egymás után magyarul és franciául)a francia nem rossz de a piros-kék jelmezek eléggé műanyaggá teszik az egészet.a holland nem valami jó,az osztrák egész jó ,az orosz az meg tényleg egy gyenge utánzata a franciának.úgyhogy magyar verzió forever Bereczkivel,MÁZS-zsal és Dolhaival
2012. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszönöm neked is. :)

Nos, nem tudom. Nem lehet, hogy azért tűnik úgy mert mégiscsak magyar nyelven van??? A franciát meg nem igazán érteni (legalábbis én nem mert nem tudok franciául, sajnos).

Nem tudom miért de hozzám mégis csak közelebb áll a francia de rögtön ott foglal helyett mögötte a magyar. :)

2012. jún. 5. 17:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Francia, de abból is csakis a 2001-es casttal :) az újjal ( 2011 asszem) már nézhetetlen számomra...
2013. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megint az utolsó...érdekes mindenki a francia magyarnál Mertucio halálát hasonlítgatja össze...Bereczki Zolival láttam az a jelenetet ( megvallom ciki vagy nem de a teljes magyart nem is láttam) és szerintem csak azért érzed ezt mert magyar vagy....a franciába is zseniális szerintem

( persze itt is a 2001es verzió Phillipe D'avilla-val ) nekem van róla egy fordítás igaz angol feliratból ami messze nem annyira kifejező nyelv szerintem, mint a francia

2013. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első videód már nem nyitható meg, de épp hasonlókat néztem a neten, és a kérdésedre is ráakadtam. ha még érdekel a válasz: a legjobb a francia, de csak részleteket láttam. A magyart láttam élőben gyerekként, szerintem középtájon van: vannak benne jóm megoldások is, de nagy baromságok is (rap stb.) A legborzasztóbb a mexikói. Csak részleteket láttam, de bezsélek spanyolul, néha még a szavak adott szótagba sűrítésével is problémáik voltak, az énekhangok borzalmasak.


Damien Sargue kimagaslóan tehetséges énekes. A magyarnál a többség Bereczkire figyelt fel, szerintem ebben jött fel, a külföldi kommentelőknek is ő tűnik fel, én még gyerek voltam, én is eből ismertem meg.

2021. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!