Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hallgat ilyen sok...

Miért hallgat ilyen sok ember. Hogy is mondjam. Rádiózenét?

Figyelt kérdés
=(. Már annyira szomorú vagyok ez miatt. Pontosabban most lettem igazán szomorú. 22 éves vagyok, eddig úgy voltam a zene témával, hogy nem foglalkoztam különösebben vele ki mit hallgat, mert ugye mindenki azt hallgat ami neki tetszik, de mindig is reménykedtem benne, találkozok valakivel akivel hasonló lesz a zenei ízlésünk. Nálam ugyanis fontos a zene, sokat foglalkozom vele, komolyabban is, de egyszerűen nem tudok kivel erről beszélni, mert mindenki csak ilyen nagyon sikeres előadókat hallgat. Ma regisztráltam facebookra, és nézelődtem, és mindenhol Vastag Csaba, Fluor Tamás és még sorolhatnám. Nem tudom, lehet megtöröm a jeget, mert már kimondom, hogy a fäszom kivan ezekkel az előadókkal, mert mindenki ezeket hallgatja, és már kezd kialakulni bennem egy olyan érzés, hogy mindenki hülye aki ilyet hallgat. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek tényleg ilyen jó előadók ezek a mainstream sztárok, teen-idolok, hogy sok embert megfognak vagy egyszerűen csak az embereket nem érdekli a zene, beérik ennyivel? Mert én nem tudom megérteni, hogy hogy tetszhet valami ennyi embernek. Szerintetek mi erre a válasz?
2011. aug. 12. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem erre az a válaszom: hogy van benne igazság amit írsz.

Én a mostani zenék közül annyira nem is szoktam nagyon jelentőset hallgatni, hogy igen ezt biztosra fogom hallgatni majd olyan 5-10 év múlva is.

Én általában a régebbi zenéket szoktam újra meghallgatni, amik régen tetszettek. Mert azok közül még mindig van olyan, aminek van mondanivalója és szép emlékem fűződik hozzá.

A mai zenék közül ilyen Fluor, meg Vastag Csabi- hát én ezeket nem szoktam hallgatni. Nem is szeretem annyira, mondjuk aki szereti hallgassa.

De igazából nem szoktak olyan zenék születni manapság, mint régen, amik biztos örökzöld számok lesznek, és amiket majd később 20 év múlva is szívesen fogunk hallgatni. Legalább is én így vettem észre.

2011. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, azt nem tudom mi lesz 20 év múlva, de szerintem sem alkotnak valami maradandót, bár ki tudja. Ma is vannak jó zenék, de azokat tényleg keresni kell.
2011. aug. 12. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ha bekapcsolod a rádiót/tv-t, felmész a youtube-ra, akkor ezeket látni/hallani.

Nekem sem igazán tetszenek a mostani "népszerű" zenék, úgyértem, van egy-két szám, ami tetszik, és ha úgy adódik meghallgatom, de ezek nem egyediek, jövőre lesz majd másik zene, másik sztár, az előzőt meg majd elfelejti a többség.

Én eddig koreai, kínai, tajvani, vietnami meg japán zenét hallgattam rengeteget, mostanában kicsit meguntam, meg egy ideje újra elkezdtem Tokio Hotelt hallgatni (tudom, őket nagyon sokan utálják, de nekem sokat jelent a zenéjük), ők lettek a kedvenc együttesem. A TH révén pedig elkezdtem másfajta zenét hallgatni, úgy kezdődött, hogy rákerestem, hogy a TH frontemberének Billnek mik a kedvenc zenéi. Így találtam ilyeneket, hogy Placebo, Coldplay, Kings of Leon, Stereophonics, Keane, David Bowie, Nirvana, Green Day. Szóval meghallgattam őket, és rájöttem, hogy nekem is tetszik:D

Hallgatok még pár másik együttest is, elég sok német zenét is. Szóval ezekről a mainstream dolgokról, meg (amit egy kicsit azért sajnálok) ázsiai zenékről leszoktam.

Szerintem vannak olyan emberek, akiknek nem olyan fontos a zene, és akkor megelégszenek azzal, hogy ez jön mindenhonnan, ezt kell szeretni, vagy eleve nem is hallgatak még mást soha, nem tudják, hogy esetleg van jobb.

De szerintem ezzel sincs olyan nagy baj, ha valaki ilyen zenét akar hallgatni, akkor elfogadom, hogy neki ez tetszik, ilyen az izlése. Az azért nem jó érzés, amikor durván leszólnak valami olyat, amit szeretsz, pl. én gyakran megkapom a Tokio Hotelért, hogy milyen rémes banda, hogy szerethetem, stb.

Esetleg csak az zavar, hogy túl nagy a kontraszt, úgy értem, egy zeneileg nem túl jó szám videóját hatszázmillióan megnézik a youtubeon, egy jobb együttes meg örülhet, ha tízezren megnézik.

2011. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ien fluor sp-ket azéá halgatnak me a lányok szerint cukik:D érted

http://www.youtube.com/watch?v=1mjlM_RnsVE én ilyet halgatok

és ezeket a fluor stb ket meg rühellem mer ha a nagyképűségükkel ölni lehetne akkor nem lenne a földön élet..

2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert nem tudják, hogy mi az igazi érték? (: Ha nekik megteszi az a sok agyölő valami, akkor tessék nyugodtan :D Régen zavart engem is ez a dolog, de rájöttem, hogy miért érdekeljen? Van egy jó barátnőm, akivel együtt imádhatom a rockot és a metált, és amíg mindig van egy ilyen ember velem, addig engem nem fog érdekelni a tucat zene (:
2011. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha lenne mellettem is valaki, engem sem foglalkoztatna ez a téma:D
2011. aug. 12. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát van ebből a népszerű zenékből is kedvencem de általában olyan kedvenc énekeseim vannak akiről még nem hallott senki és nem híresek,engem csak az a zene zavar ahol nincs semmi tehetség,netán nem is énekelnek benne...az ilyeneket nem tudom megérteni akkor mindenki mért nem készít zenét mert nekem is van minimum olyan hangom mint Fluornak,én is tudnám egymás után rakni a zenéket winampon mint a legtöbb dj.
2011. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lenyegeben leirtad a kerdesedet :DD
2011. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Próbálj meg külföldi fórumokat, ha beszélsz idegen nyelven. A nagyvilágban lehet találni hasonló ízlésű embereket, még meg is lepődsz majd mennyit :). Nekem is elég speckó a zenei ízlésem magyar viszonylatban, így nézelődtem neten és még Európában is akadt egy rakás ember, tengerentúlon meg pláne, aki hasonló zenéket kedvel. Pl az együttesek saját weboldalán is szokott fórum lenni, ott is lehet beszélgetni, ismerkedni.
2011. aug. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!