Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Így majd tudok kottából énekelni?

Így majd tudok kottából énekelni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kell szolmizálni, meg kottát olvasni (amúgy kicsi benne a gyakorlatom sajna, de tudom hogy kell, csak lassan megy), de amikor megadják az első hangot, és utána ugye szolmizálod és énekled, akkor én nem tudom, hogy mondjuk hogyan hangzik a "mi" vagy a "fá". Ezért elkezdtem csinálni ilyen gyakorlatokat, hogy felismerjem a hangközöket (szekund, kvint, stb... stb...), és mindegyikhez egy egy dalt kapcsolok, hogy emlékezzek rá, és közben csinálok ilyen teszteket ahol lejátszák és fel kell ismerni. Érek ezzel valamit? Jó út ez a kottából éneklés felé?
2011. aug. 23. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, ezt csak így lehet :) Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni... :D Ha már érzed az arányokat és adott hangra fel tudsz építeni adott hangközt fejben, akkor már jó az irány ;):D
2011. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És mit gyakoroljak ha azt szeretném elérni, hogy a fejemben halljam a dallamot amikor olvasom a kottát? Vagy jelenleg jó úton vagyok? Csak mert felismerni felismerem ezeket a hangközöket (legalábbis haladok a tanulásukkal szépen sorban), de magamban amikor én éneklem sokat kell gondolkozni, hogy hogy énekeljem ki.
2011. aug. 25. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!