Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miket ajánlotok elektromos...

Miket ajánlotok elektromos gitár vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Szeretnék elektromos gitárt venni. Ez lenne az első, és nem akarok sokat költeni rá (max 40ezer Ft). Egyik ismerősöm ezt ajánlotta: Ibanez GAX30, viszont kinézetre sokkal jobban bejön a Cort x1, ami hasonló árban van. Főleg ez utóbbiról szeretnék véleményeket kérni, vagy ha ajánlanátok valami hasonló formájú, de jobb minőségű gitárt, azt is megköszönném.

Gitárkombót is néztem, ebből 2 tetszett meg:

Cort CM10G és Marshall MG10

Ha valaki tud segíteni a döntésben írjon pls.

És még annyit kérdeznék, hogy hangszerdiszkont.hu -ról érdemes-e rendelni. Ha igen, itt találtam egy gitárkészletet:

[link]

Előre is köszönöm a válaszokat


2011. szept. 6. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Előszöris nézz szét a használt hangszerek között. Egy-két kategóriával jobb gitárt is kifoghatsz, de a Cortokkal sehogy sem tudsz melléfogni. Ami az erősítőt illeti, a kis marshall erősítőknek elég rossz hírük van, az árukhoz képest főleg. Én inkább a Cortot venném abból is, de ha rajtam múlna várnék amíg összegyűlne egy legalább 50 wattos kombóra, vagy egy félcsövesre/fullcsövesre.
2011. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebben a kategóriában kihagynám a tremolót. Lehet az X1 BK jobb választás. Ezzel a formával és árszinten szerintem is a Cort a legjobb választás. Ha "sport" gitáros vagy a 24 bund előny.

Ha nagyon pénzszűkében vagy az erősítővel, akkor érdemes ez irányban is elgondolkodni:

[link]

2011. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

Szerintem folosleges addig varnia, meg minek egy kezdonek olyan cucc?:)

Az igaz h a cortokkal nem tudsz mellefogni.

En eddig csak 1-2 cuccot rendeltem onnan, de mindig pontosak voltak es epsegben meghotak a cuccot,,,,,szal csak ajanlani tudom:D


Az erositohoz:

10 wattnal sztem mindegy melyiket valasztod, ha ugyan abban az arban van...es ha mindeketto ilyen jo marka!

En a helyedben a Marshallt valasztanam, mar csak a neve miatt is

Olyen, mintha a kocsik kozt lenne egy Mercedesed:DDD

2011. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!

Nem vagyok nagyon pénzszűkében, de szeretnék a lehető legolcsóbban jó cucchoz jutni. Az a Vox otthoni gyakorlásra jó lenne?

És gitárból lehet hogy az X1 helyett az X2-est venném. Ha írnátok pár érvet akármelyik mellett, azt megköszönném.

2011. szept. 8. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:

A vox amplug kifejezetten otthoni/utazó "erősítő". Elemről megy, bedugod a gitárba, rádugod a fejhallgatódat...

X1 vs. X2 Az X2 nemesebb és így jobb minőségű fa anyagból készül. Testen átmenő a húrozás, ami egyrészről kíméli a húrlábnál a testet, valamint sokkal nagyobb lesz a hangszered hangkitartása.

2011. szept. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gibson Les Paul Special
2012. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!