Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az h neten, blogokon...

Miért van az h neten, blogokon, itt a válaszolók nagy százaléka rocker/metálos, míg a való életben ugyan-ez nem igaz, és szinte mindenki tömegzenét + diszkót hallgat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Az utcán látod hogy ki mit hallgat? Hogyan?

Én nem csak hallgatom játszom is a rockot , viccen kívül.

Én azért vagyok rocker mert az hangszeres zene.

Nekem ez a Dj.Fausto meg Agustino meg ezek nem zeneszerzők max. zene szerkesztők.

2011. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyaráznád, hogy ezt honnan szűrted le? Sose láttál még rockert élőben? Világvégén laksz, vagy a diszkóbolygón?
2011. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1. Utcán elég levágós azért. 100 emberből egyen látom h rocker, az összes többi diszkós/rapper/alteres/páva avgy akármi, vagy egyszerűen csak igénytelen. Ha látok egy rockert, szinte már meglepődök, h jééé ilyenek még léteznek?

2. Másik példa, a mostanában divatos facebook és társaik. Arra használom amire való: kapcsolattartásra, semmi többre. Mégis látom h naponta linkel ki szinte az összes ismerősöm zenét. Ezek között van pop, diszkó, elektronikus, rap, minden, kivéve rock/metál. 1 rockert ismertem, de ma már ő is alter/DnB.

3. Naponta látok szinté bulikat hírdetve: diszkókat. Ennyi. Ha látok is rock rendezvényt az vagy valami hungarista sz@r, vagy valami öregeknek való régi zenekar.


A rock gyakorlatilag eltűnt mindenhonnan, kivéve azt az elenyésző számú emberkét akik mégis annak vallják magukat. Egy kezemen meg tudom számolni hányan vannak az ismerőseim között.


Az általad felsorolt 2 emberről pedig még életemben nem halottam. Kik ők egyáltalán. Továbbá a milliószor ismételt érvet, h "mert hangszeres zene" kéretik mellőzni. Milliószor ki lett már tárgyalva h miért nem állja meg a helyét az érv.


Mindezekkel ellentétben, az ilyen blogok, honlapok,meg másból nem állnak csak metálosokból + rocereckből.

Ebből arra következtetek h mindenki másnak van élete a rockereken/metálosokon kívül, ők pedig minden idejüket azzal töltik h a számítógép előtt ülve, szídnak mindent ami zene, mégse hangszerrel állítják elő.

2011. szept. 13. 19:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapból, ha két rocker ismerősöd van, akkor mit vársz, a többi 100 mit fog facebook-on linkelni. Vannak rockerfesztiválok, koncertek...

http://www.youtube.com/watch?v=5Bdxn_gBxJo

Komolyan nem értelek. A rockerek nem kihaló fajt képviselnek, és az egy marhanagy túlzás/sarkítás, hogy vagy öregek, vagy szélsőjobbosak. Ilyet is az mond csak, aki nem ebben a szubkultúrában él.

2011. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne forgasd ki a szavaimat! Én a koncertekre írtam h csak ilyenek vannak. (felénk). Másik h a való életbeli ismerőseimre gondolok (több száz ember), és ennyi emberből tudom kb 3-ról, max 4ről h rocker/metálos. Persze ha elmegyek egy rocker törzshelyre, nem ennyi lesz, de elég jól szemlélteti az arányokat számomra.
2011. szept. 13. 19:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megfogalmazom máshogy. Álatalában a közös érdeklődési kör hozza össze az embereket. Ha te diszkós vagy, nagy eséllyel a z ismerőseid is azok, kevés rockerrel ismerkedsz össze. Nekem 175 ismerősből 79 a rocker. Ha nem vagy az, mégis hogy ismerkednél össze velük? Erre sokkal kisebb az esély azért. Nem tudom, merre lakhatsz. Én megyeszékhelyen. Ha végigmegyek az utcán, akkor biztos, hogy fél óra alatt szembejön 6-7 olyan, aki "rendes" rocker vagy punk, nem pedig emós alterrockos valami. Az egyetemen is van rengeteg, diákmunkán is pont ilyennek akadtam össze. Annyi van mint a nyű. Van életük, nem a gép előtt ülnek egész nap, vagy hétvégén.

Azt meg nem hiszem, hogy a neten álidentitásokbak akarnának vagánykodni, hogy hű de kemény gyerekek.


A linket meg azért küldtem, hogy lásd, nem csak öregek és kopaszok vannak. De bocsánatot kérek, hogy megpróbáltam valamit elmagyarázni. Az, hogy válaszolok egy kérdésre, nem kiforgatás, főleg, ha az iulyen furcsa, indok nélküli.

2011. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok diszkós. Sőt kimondottan utálom a diszkó zenét. 3 mp-nél többet nem bírok belőlük meghallgatni, csakúgy mint a metálból. Eppen ezért diszkóba se járok. A diszkósokat szintén rühellem mert mindenki annyira egyforma, annyira tucatember. Ami a TVben megy + ami a trendi nekik az tetszik. Nulla saját vélemény/ízlés. Az ilyenektől hányok.


Én személy szerint hallgatok: dubstep, minimal, progressive, techno, külfölsi és magyar rap, de van kedenc számom Kispál és a Borztól is, a The xx-től nem is egy, de még chiptune-ból is. Szóval elég nagy a skála. Ebből kifolyólag nem csak diszkós ismerőseim vannak, hanem minden féle. Legjobb fiú barátom hungarista volt, most dubsteppet + technot halgat, legjobb csaj barátom meg rocker/metálos volt, most meg alter. Szóval mindkét legjobb barátom valaha rocker volt.


Azért vettem kiforgatásnak mert (szerintem) egyértelműen leírtam h a koncertekre értem h csak hungarista meg öregeknek való dolgokat látok. És felénk tényleg nem szaladgálnak az utcán rockerek... Nem kötekedésképpen.

2011. szept. 13. 19:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

3. Naponta látok szinté bulikat hírdetve: diszkókat. Ennyi. Ha látok is rock rendezvényt az vagy valami hungarista sz@r, vagy valami öregeknek való régi zenekar


Tessék, mondtam egy rendezvényt, mégse jó. Nem tudom, mit írhatnék, hogy megmagyarázzam, nem úgy van, ahogy látod. Ha meg felétek csak ilyen felhozatal van alapból, akkor hogyan vonsz le következtetéseket abból, hogy mások mit hallgatnak, akár azok is, akik netezni szoktak.

Az meg, hogy hány ismerősödből hány a rocker viszonítva a rocker/metál profilú helyek vendégeihez, szerintem nem minősít semmit.

A kérdésedre nem hiszem, hogy bárki meg tudna felelni. Egyrészt, nem fogunk a kedvedért kérdőívezni, hogy mit hallgatsz valójában és mit mondasz magadról a neten, másrészt úgy látom, amúgy sem lehet ennek az ellenkezőjét megértetni veled.

2011. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a rockerek nem szeretik a dubstepes technós arcokat így nem is lógnak veled :D A rockerek engem is beleértve általában egymás társaságát keresik bár itt két csoportra oszlunk mert az egyik csapat nagyképű kulturálatlan iszákos barom a mi csapatunk meg intelligens emberekből áll
2011. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen öregeknek való régi zenekarok? Azok nélkül a zenekarok nélkül nem lennének a mostaniak. Szeretem a metált de jobban tisztelem Bill kapitányt mint sok mai bandát. És öreg sem vagyok.

Menj el akármilyen rockkoncertre és elég nagy tömeg lesz rockerekből, ha ez a bajod. Az hogy mit plakátolnak ki felétek, attól függ hogy éppen hol élsz. Szolnok közelében lakok, itt tavasszal és ősszel hónapokig alig látni mást csak Rocktóberes és Metál ligetes plakátot. Vagy Kárpátiásat, Pokolgépeset.

Minden blognak más a célközönsége, és ha te azokat az oldalakat nézed, amik főleg a rockerekhez szólnak, akkor azt fogod találni, hogy csak rockerek léteznek neten. Rámentél valaha egy Rihanna rajongói oldalra? Rámentél valaha egy dubstepes blogra? Na ugyanígy nem járnak diszkósok metalundergroundra.

Az is hülyeség hogy mindenki tömegzenét hallgat. Nálunk az osztályban van pár rocker, néhány rapper, pár pop zenés és hardstyle-os, van azon kívül reggae-s, népzenés is, olyan is aki rapper punk meg ott vagyok én, aki metáltól operáig mindent szeret. :D Most akkor hol van itt tömegzene? Csak azért mert valamit sokat nyomatnak a tévében/rádióban, nem jelenti azt hogy mindenki azt hallgatja. Ezen az oldalon is vegyesen vannak az emberek.

Attól még szeretheti valaki a rockot hogy nem öltözködik úgy. Én sem járkálok corpse paint-ben utcán, 'Black Metal ist KRIEG!' pólóban, full feketében, tele szögekkel, pedig a black metál az egyik szenvedélyem. :D

Inkább legyen valaki úgy rocker, hogy nem látszik rajta, mint hogy rockernek öltözzön és fúdekemény legyen de valójában egy pózer segg. :)

2012. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!