Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet fejleszteni az...

Hogyan lehet fejleszteni az énekhangomat?

Figyelt kérdés
Illetve hogyan lehet megállapítani hogy milyen fekvésű a hangom(tenor,szoprán stb..)? Szerintem alapvetően nics baj a hangommal, leírnám az általam érzékelt hibákat, hátha úgy könnyebb tanácsot adni: van amikor hamisan énekelek ki egy hangot, azoknál a hangoknál amiket hosszan kell tartani a végén már elkezd remegni a hangom. Leginkább ezek azok, amiken szeretnék változtatni. Illetve a légzésteknikára is kíváncsi lennék, hogy honnan-miből-hogyan kell kilélegezni éneklés közben? (Énektanárhoz sajnos nem tudok elmenni, sok a kiadásunk és azok mellett erre már nem futná.)
2009. máj. 12. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hangot tisztán visszaadsz, akkor vmilyen hangszer segítségével meg tudod állapítani a hangterjedelmedet. Tenor vagy szoprán...egyik ffi, másik női hang. (Én lány vagyok, mégis egy tenor hangmagasságában énekelek, de ettől tekintsünk el, nagy meghökkenések tárgya vagyok.:D:S)Ha fiú vagy, lehetsz basszus, bariton, tenor; ha lány, akkor alt, mezzo, szoprán. Ez a 3 alap (a legmélyebbtől a legmagasabbig). Ha nem tudod visszaénekelni a megadott hangokat, akkor csak tanár v hozzáértő segítségével állapít6od meg, mekkora az ambitusod (=hangterjedelem). A légzéstechnikát nem nagyon le lehet leírni, mutatni kell. A lényeg talán annyi, hogy az orrodon vedd a levegőt, alkalmazd a hasi légzést! (Ez főleg akkor nehéz, ha lány vagy, mert a nők régen le voltak szorítva a fűzővel, így rászoktak a mellkasi légzésre.) Remélem, tudtam segíteni vmennyit. :-)
2010. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!