Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A mai zenei szubkultúrában...

A mai zenei szubkultúrában elszabadult a pokol. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Gusztustalan ami manapság a zenével történik. Számomra már szinte feldolgozhatatlan. És amióta az internet adta "bőség zavarában" élünk, még nehezebb kiszűrni az igényes zenét. Mindenki dj lett, az emberek egy Doors számot nem tudnának mondani, viszont Justin Biebertől hármat is tudnak.

Szerintetek mi lesz ennek az egésznek a vége?


2011. dec. 21. 16:03
1 2 3 4
 11/33 k.lau13 ***** válasza:
100%
Furcsa, pont ma akartam kiírni én is ezt a kérdést, pontosan ugyanígy vagyok vele. Az előbb anyukámmal a rádiót hallgattuk, de volt egy szám a NeoFM-en(a legelviselhetőbb rádióadón), ami nem tetszett, ezért átkapcsoltuk a rádió88-ra, hát hadd ne mondjam, milyen káosz van ott, amit ők úgy hívnak, hogy idézem: "Szeged kedvenc zenéi", itt már a zene fogalmával is volna egy kis probléma. egy nagyjából 9 év körüli kisfiú betelefonált, hogy megint idézem: 2Egy számot szeretnék kérni sp-től, a kép maradsz-ot, mert én nagyon szeretem az sp-t"... hát, én felőlem azt hallgat amit akar, de azt senki nem mondhatja, hogy azéert ezt, mert csak ezt lehet hallani mindenhol, és a fiatalabbak már nem is ismerik a régi jó zenéket, (megint csak idéztem egyik ismerősömet), ez nem igaz, én 13 éves vagyok, és csak a '80-as évek zenéjét meg még korábbiakat szeretek, meg a '90-es évekből is van egy két szám, amit nagyon szeretek, és egyáltalán nem foglalkozok sp-vel és justin bieberrel. fluor tomikáról már inkább ne is beszéljünk. Szóval a baj ott van, hogy az emberek 95%-a ezt akarja hallgatni, mert ha nem ezt AKARNÁK hallgatni, akkor nem lenne közönsége, és már régen nem foglalkozna velük senki. Azért elég érdekes, az egyik osztálytársam(ő is 13 éves) a múltkor megkérdezte, megint csak idézem: " osztálytársam: te szereted Selena új számát? én: öhh.. tudod, én nem igazán hallgatok ilyen zenét. osztálytársam: miért nem? annyira jó az a szám!" egy másik beszélgetésünk ugyanezzel az osztálytársammal: "ő: melyik a kedvenc számod? én: huhh sok van. inkább egy-két előadót mondanék, például Guns N Roses, Linkin Park, ilyenek. osztálytársam: ahaaam... és azok kik? amúgy nekem britney spears..." olyat is kérdeztek már, hogy kik azok a Beatles, pedig ha ők nem kezdenek zenélni, akkor most nem lenne könnyű zene... Azért szánalmas, mi történik most mindenkivel... A múltkor azt mondták, hogy a rock csak kiabálás. De ez már a rock zenéhez tartozik... nekem ennyi volna a véleményem, részemről azt hallgat mindenki, amit szeretne, én maradok a '80-as éveknél, az egyetlen bajom csak az, hogyha bemegyek egy bevásárlóközpontba, akkor is ilyeneket hallok, mint justin bieber, és ez egyszerűen idegesít... egyébként minden a zenével kapcsolható össze, amióta egy énekes kiatlálta, hogy műkörmökkel és "cicanadrágba" fog mászkálni az utcán, innentől kezdve már 10 éves kislányok rohangálnask így, aki nem, azt meg lenézik... engem nem zavar, ha lenéznek, a legnagyobb félelmem csak az,.h ogy 30 éves koromra már a felnőttek se fogják tudni, kik is voltak a Beatles, a Guns N Roses, Santana, Jennis Chplin, és még sorolhatnám a nagy tehetségeket... mindenki csak a justinbieberféle "zenének" elnevezett valamit fogja hallgatni... a múlltkor hpl az ismkolába nálunk bemutató volt(lényegtelen, hogy miről) valahogy szóba jöttek ezek a nagy zenészek, és talán voltunk 7-8-an a a négy osztályból, akik tudták, kik voltak ők. azért elkeserítő... az előadónak szóba kellett hoznia Amy Winehouse-t, hogy a nagytöbbségnek legyen fogalma valamiről(olyan zenészeket sorolt föl, akik 27 évesen haltak meg). elszomorító, és nekiem még így 13 éávesen is ez a véleményem... hát, elnézést kérek a hosszú válaszért, ez a véleményem a mai zenéről... 13 éves lány voltam...
2011. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Persze persze, azt teszem, mert hát mi mást tehetnék? Csak az, hogy már SOHA nem lesznek olyan együttesek, olyan lemezek, amik mindent megváltoztatnak? Pl AC/DC Back in black, vagy Guns n Roses Appetite for destruction?
2011. dec. 21. 19:42
 13/33 A kérdező kommentje:
Hú, hát köszönöm a hosszú választ!
2011. dec. 21. 19:45
 14/33 k.lau13 ***** válasza:
pontosan erről van szó...
2011. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 k.lau13 ***** válasza:
bocsánat :) de engem is nagyon idegesít ez a zene-dolog... egyszerűen nagyon... ://
2011. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Igazából a mai könnyűzene nagyon nem érdekel. Inkább az érdekelne, hogy mialatt folyik a sz*r mindenhonnan, addig miért nem készítenek normális zenéket a mai fiatalok? Mert pl az ilyen együttesek még "fiatalnak" számitanak mint a Verve, vagy hasonlók, de miért nem készül most is egy olyan lemez mint a Green Day Dookie-ja? Attól még folyhatna a moslék, az nem érdekel. A Dookie alatt is folyt, mégis voltak olyan fiatalok,akik meg tudták csinálni ezt a zenét.

Remélem érthető voltam :D

2011. dec. 21. 19:58
 17/33 anonim ***** válasza:
Csináljuk most is, csak piszkosul nem érdekel senkit. Ok, hogy akad egy-két ember, de általánosságban nincs rá igény.X évig jazz-t tanultam, most meg 2 akkordos zenéket gyártok megrendelésre. Választanom kellett: büszkeség vagy megélhetés. És ez ma sokaknál így megy.
2011. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Ezt értem... De.. kezdem elveszteni az összes reményt... Most hogy minden elektronizálódott tényleg nem látok már esélyt egy új Elvis felbukkanására :) :(
2011. dec. 21. 20:15
 19/33 k.lau13 ***** válasza:
ezt próbááltam elmondani én is... vagyis valami ilyesmit, mondjuk elég hülyén fogalmaztam... egyébként arról fogalmam sincs, miért nem zenélnek, mármint miért nem játszanak normális zenét, mert azért van egy két tehetséges emberke(moondjuk nyilván nem justin bieber és hozzá hasonlóak) az ő bajuk csak az, hogy a régebbi zenékre, amilyeneket még most is játszhatnának, nem lehet ugrálni össze-vissza egy diszkóban... ezt tudom csak magyarázatnak, az "ő" részükről gondolom logikus... én is azért hallgatok rock zenét, mert mostanra már az az egyetlen elfogadható zenei műfaj... pedig ha nem ilyenek lennének, biztos a többi műfaj is nagyon jó volna... de hát előbb-utóbb mindennek vége lesz, remélhetőleg valakinek csak megjön az esze, ha mégsem, akkor csak rosszabb lesz, valószínűleg... egy olyan 10 év, és ez már mind lejért lemez lesz, más fog tetszeni mindenkinek... kitalálnak majd valamilyen újh zenei stílust, vagy tudomisén, hogy mit, és ez is ugyanúgy el lesz feljetve, mint ahogy most el lett felejtve a többi jó zene... sajnos ... :(
2011. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Szerintem te még elég fiatal lehetsz. Elveszteni a reményt az csak az első lépcsőfok ebben a hülye világban. Képzeld el, hogy ami most téged bosszant, az nekem a megélhetésem. Holnap fel kell kelni, és taposni. Pedig mennyivel szebb lenne egy tengerjáró hajón percenként 10 dollárért Besame Mucho-t játszani.
2011. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!