Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A mai zenei szubkultúrában...

A mai zenei szubkultúrában elszabadult a pokol. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Gusztustalan ami manapság a zenével történik. Számomra már szinte feldolgozhatatlan. És amióta az internet adta "bőség zavarában" élünk, még nehezebb kiszűrni az igényes zenét. Mindenki dj lett, az emberek egy Doors számot nem tudnának mondani, viszont Justin Biebertől hármat is tudnak.

Szerintetek mi lesz ennek az egésznek a vége?


2011. dec. 21. 16:03
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Igen, fiatal vagyok, épp abba a korosztályba tartozom, ami most ontja magából az önjelölt "djket".

Lenne igény szerintem az igényes zenékre, az igényes előadókra. Csak most már nagyon elkorcsosult az egész (világ), és az emberek már nem tudják mi a jó, meg igényes.

2011. dec. 21. 20:29
 22/33 anonim ***** válasza:
Én 1983-ban születtem, és abban az időben is rengeteg önjelölt Dj volt, és én voltam az egyetlen, aki hangszeren játszott.Tudod mi ment abban az időben? Dj. Bobo és Dr.Alban. Ez volt 1994-ben. Mennyivel minőségibb mint Lady Gaga? Abban az időben nem volt internet. A rocker elment koncertre, más elment a diszkóba. Nem volt ütközési felület. Most mindenki megoszt mindent, és háborúzik. Semmivel sem rosszabb a helyzet mint régen volt.
2011. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Hát de régen nem is a djkről szólt minden (hálistennek), hanem rendes lemezeket tudtak kiadni az együttesek.

Az utóbbi 10 évből tud valaki mondani nekem akár egy említhető lemezt is? Vagy együttest? Énekest?

2011. dec. 21. 20:45
 24/33 anonim ***** válasza:
Akkor még meg kellett venni a lemezeket, nem volt youtube sem egyéb lehetőség. És ha valami pénzbe kerül, annak tényleg jónak kell lennie. 5 percen belül bármilyen zenét meg tudsz szerezni. Miért fizetnél érte? Ha pedig nincs pénz, a zenészek éhesek maradnak és keresnek más megélhetést. Aztán marad az instant muzsika.
2011. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk tényleg. Jó, ezt tudtam eddig is, de így mélyebben nem gondoltam bele... Jó, akkor még nem éltem, talán azért, én már a youtube kor gyermeke vagyok :D
2011. dec. 21. 21:16
 26/33 anonim ***** válasza:
Jót beszélgettünk. Most már lépek. :)
2011. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hát én is köszönöm. :)


Továbbra is várom a véleményeket :)

2011. dec. 21. 21:22
 28/33 anonim ***** válasza:
Azért a régi zenék is enyhén túl vannak misztifikálva, mintha akkor még nem létezett volna pop-ipar :D. Néhány ~'80-as előadó, aki "a csapból is folyt" akkoriban: CC Catch, Sandra, Samanta Fox, Sabrina, AHA, Milli Vanilli, Bros, Modern Talking, Wham, Rick Astley, New Kids On The Block, Duran Duran, Kylie Minogue (fiatalon), Jason Donovan, lehetne folytatni a sort. Ugyan mennyivel igényesebbek ezek a zenék a mostaniaknál? :D Akkoriban is csak egy szűk réteg hallgatott Doors-t, Beatles-t, Jennis Joplin-t, Jimmi Hendrix-et, Guns-ot, glam rockot, kérdezzétek csak meg a szüleiteket :D.
2011. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 mbalage ***** válasza:

Az egyik kulcsmomentum elhangzott már: az mp3, a youtube, a fájlcserélés megölte a lemezkiadást, ezért más irányt vesz a zeneipar. Ehhez jön hozzá a világunk, és a zeneipar egyre erősebb profitvágya.


Én azt is fontosnak tartom, hogy az emberek egyre kisebb része az, aki "csak úgy lemegy péntekenként egy klubkoncertre, élő zenét hallgatni". Nincs rá idő, drága a sör, stb. A klubok is csak kínlódnak, és nem hogy nem tudnak gázsit fizetni a zenekarnak, hanem tőle várják el, hogy hozza le a fogyasztó-fizető közönséget, termeljen nekik profitot. Ma már csak az olcsó zenegyártás, és a médialufi, az ikszfaktor-féle dolgok termelnek pénzt (vagy még azok sem). Az igényes zenében már régóta nincs üzlet.


Változik a világ, változik az élet, változik a zeneipar is. Száztíz éve még senki sem hitte volna, hogy mára mindenki autóval fog járni, ma pedig már azon kell aggódjunk, hogy elfogy az olaj.

2011. dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezekkel én is mind tisztában vagyok. Viszont ez az egész mit fog hozni a jövőben? Nem lesz többé olyan együttes/énekes aki készít majd igényes, új, friss és nem utolsó sorban JÓ zenét?

Mert az oké, hogy most ez van, ezt már nem lehet se megállítani, se visszacsinálni, szóval a jövőre lennék kiváncsi.

2011. dec. 22. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!