Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tanulhatnák meg hallás...

Hogy tanulhatnák meg hallás után zongorázni?

Figyelt kérdés

Már több éve játszok zongorán, már elég bonyolult számokat is, de hallás után csak a TESCO-nak tudom a zenéjét. Hogyan lehetne fejleszteni? Próbáltam úgy is, hogy megy egy zenéből egy hang (plusz még egy akkord), ami folyamatosan ismétlődik (lehet ilyet csinálni egy programmal), de nem tudom eltalálni. Próbáltam ezt a hangot leutánozni, de az F és a Fisz "között" volt. Nem értem. ...Vagyis nem hallom.

Hol találok ilyen technikákat, hogy hogyan csinálják mások? Google-n már próbáltam.


2012. jan. 14. 17:35
 1/6 anonim válasza:
100%
ez egy készség, ami fejleszthető minimálisan-pont azzal, hogy ülsz mondjuk a rádió előtt, megy a zene,és te próbálod lemásolni. addig próbálkozz amíg nem lesz tökéletes. egyébként mivel ez nincs meg nálad képesség szinten, sosem fogod tudni egyből tökéletesen lemásolni a hallott dallamot...ebbe bele kell nyugodnod.
2012. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Nálam ez úgy volt, hogy 5 évesen kaptam egy játékzongorát, egy hét alatt magamtól megtanultam a Hull a pelyhest. Ez olyan dolog, amivel vagy születik az ember, vagy nem.
2012. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első válaszoló:

Köszi

második válaszolónak:

Én is 5 évesen kaptam meg az első szintimet, eljátszottam rajta a... már nem tudom, hogy mit hallásra, ezért íratott be anya zongorára (másodikos voltam), azóta játszok, most vagyok 13 éves.

Azért még van amit el tudok játszani hallásra, de nagyon egyszerűeket.

2012. jan. 14. 18:45
 4/6 Leaslie válasza:
100%

Ez nem egy x-man féle adottság :D

Persze vannak emberek akiknek jobban megy, de ez nagyon könnyen fejleszthető. Én 10 éve gitározok, és 6 zenekarban játszok. Már vagy 4 éve nem használok kottát amikor bekéne tanulni egy számot mondjuk próbákra. Hallgatod a számot eleinte lassan és megpróbálod kikeresgetni a hangokat. Ha ezt rendszeresen csinálod, előbb utóbb reflexszerűen nyúlsz egy adott hangra. (Zongorázok is és ott is ugyanez a módszer vált be)

2012. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, kösz.
2012. febr. 20. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igenis fejleszthető, tanulható. Az, hogy "valakinek nincs adottsága, csak kifogás szokott lenni". Gyakorlás, odafigyelés kell hozzá, és menni fog :)

Nekem se megy még, de érzem, hogy minél többet gyakorlok, annál gyorsabban tudom leutánozni a rádióban hallott számokat.

2012. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!