Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenei hallás nélkül meg lehet...

Zenei hallás nélkül meg lehet tanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 17:33
1 2
 1/16 BB Ádám ***** válasza:
talán a ritmussal bajok lesznek de igen!
2012. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
hogyhogy zenei hallás nélkül? Az majd közben kialakul:)
2012. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
oké, köszi! :))
2012. jan. 26. 18:14
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
A zenei hallás szülésünktől kezdve van vagy nincs. Akinek van zenei hallása, az egy zongorahang leütése után el tudja énekelni ugyanazt a hangot.Zenei hallás nélkül nem érdemes zongorázni.
2012. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

* születésünktől


Bocsánat.A szüléshez semmi köze.

2012. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
de a relatív zenei hallás fejleszthető
2012. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De minek?
2012. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Leaslie válasza:
15%

"zenei hallás"??? az mi lenne?

Ha süket vagy ne fogj bele a zongorázásba. Ha azt hiszed van a fülünknek külön olyan kis részlege amit zenei hallásnak nevezünk, akkor szintén nem ajánlom a hangszeres tanulást :D

Mellesleg azért hallgass sok komoly zenét :)

2012. jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

[link]



"Az elbírálás alapvető szempontja, hogy a felvételiző rendelkezzék az ének-zenei

tevékenység vezetéséhez, tanításához nélkülözhetetlen ZENEI HALLÁSSAL, egészséges

énekhanggal és megfelelő hangterjedelemmel.

2012. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: idézgetni könnyebb, mint saját véleményt mondani. Itt a kutyát nem érdekli, mik az ének-zene alkalmassági vizsga követelményei. Amúgy, ha - hozzád hasonlóank - nagoyn szőrszálhasogató akarok lenni: a szövegből nem derül ki, hogy veleszületett vagy tanult képességre gondolnak.

Amúgy tény, hogy valaki tehetségesebbnek születik az átlagnál, kifinomultabb a hallása, viszont ha elkötelezett vagy és nagy az érdeklődésed a zenélés iránt, akkor a hallás igenis fejleszthető. S még csak nem is létszükséglet, ha kottából jól olvasol, az az elején bőven elég. A ritmusérzék pedig független a hangok pontos felismerésének képességétől.

Én rendszeresen zenélek, 0 ritmusérzékkel kezdtem, emellett a legdurvább hibákat se hallottam meg. Viszont szorgalmasan gyakoroltam és ma már minden jól megy :) Nem tehetség, hanem GYAKORLÁS útján értem ezt el.

Az abszolút hallás egyébként egy nagyon ritka adottság, még a profi zenészek közül is sokan nem ismernek fel kapásból egy hangot. A relatív hallás egy más dolog, az viszont fejleszthető.

2012. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!